Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Moment, který vše změnil: Jeden hovor a premiér Boris Johnson ležel na JIP

Moment, který vše změnil: Jeden hovor a premiér Boris Johnson ležel na JIP
Zdroj: wikipedia.org
nákaza
Zdravotní stav britského premiéra se výrazně zhoršil. Boris Johnson (55) musel být v pondělí večer přemístěn na jednotku intenzivní péče. Nepodceňujte svůj zdravotní stav a navštivte nemocnici, sdělili jeho lékaři při videokonferenci. U předsedy vlády nadále přetrvávají symptomy koronaviru a stále leží na JIP, jeho stav je vážný.

Johnson se na lékaře obrátil v neděli večer, následně byl převezen do nemocnice. Během jednání vlády, kterého se na dálku účastnil, kašlal a chrchlal. Už tehdy dotsal doporučení od lékařů, aby svou zdravotní stránku nepodceňoval. "Musíte vzít v potaz charakter premiéra. Nechtěl před ostatními vypadat jako slaboch,“ řekl Daily Mailu nejmenovaný zdroj z premiérova okolí.

Johnson nakonec radu lékařů uposlechl. V pondělí ráno ministr pro výstavbu Robert Jenrick uklidňoval veřejnost, že Johnsonova hospitalizace je plánovaná. Tvrdil, že nejde o nic vážného. Daily Mail, který o situaci informoval, ale upozornil, že se nejednalo o úplně rutinní vyšetření. "Symptomy přetrvávaly a jeho situace se rozhodně nelepšila. Přesto trval na tom, že bude dál pracovat,“ pokračoval nejmenovaný vládní zdroj.

Příznaky má i partnerka

Johnsonovým zdravotním stavem byli v minulých dnech znepokojeni i jeho poradci. List Guardian už minulý týden informoval, že premiér je nemocen vážněji, než si sám připouští a než přiznávají jeho spolupracovníci. Příznaky nákazy má i Johnsonova těhotná partnerka.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy