Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Moje tělo, moje věc. Těhotná Konvičková odmítá kritiku kvůli viru v Chorvatsku a za pití kávy

Moje tělo, moje věc. Těhotná Konvičková odmítá kritiku kvůli viru v Chorvatsku a za pití kávy
Zdroj: Instagram Markéty Konvičkové
+ Dalších 9 fotografií
REAKCE
Krásná Markéta Konvičková (26) už zanedlouho porodí své první dítě, ještě předtím si ale zajela se snoubencem Rendou do Chorvatska k moři, což vyvolalo velkou bouři kritiky především mezi dalšími matkami. A že ve svém stavu pije kávu, to už některým ženám málem přivodilo infarkt. Co na to Markéta Konvičková?

Markéta Konvičková má vlastní rozum

Markéta Konvičková (26), která loni bojovala s nádorem a od té doby se jí změnily priority, má v celé věci jasno: život je příliš krátký na to, aby se člověk měl pořád něčeho bát.

„Spousta lidí řešila, jak jsem nezodpovědná, že jsem si dovolila jet do Chorvatska k moři, že ohrožuju dítě. Je to ale přece moje zdraví. Co je komu co do toho? Prý jsem neměla riskovat v době koronaviru. Ale radši ho chytnu někde na pláži než v rozpálené Ostravě. Samozřejmě jsem dodržovala všechny bezpečnostní a hygienická opatření, ale pokud mi někdo vyloženě nezakáže, abych vycházela z bytu, tak doma sedět nebudu,“ řekla pro eXtra.cz razantně Markéta.

Naposledy ve dvou

„Taky mám starost, ale to mám žít jen ve strachu? Stále mít jen z něčeho obavy? Takhle jsem měla moře, sluníčko a pohodu. Pláže byly poloprázdné, lidé leželi v rozestupech, aspoň jsme si to s Rendou užili naposledy ve dvou,“ vysvětluje své pohnutky jet ve vysokém stupni těhotenství do destinace, v které koronavirus není úplně raritou.

Káva v těhotenství prý nevadí

Mnozí se pozastavovali také nad tím, že si v požehnaném stavu „dovoluje“ pít kávu.

„Ono by asi na Instagramu nevypadalo nejlíp, kdybych tam psala, že je to kafe bez kofeinu. Podle doktorů jeden šálek slabší kávy denně můžu, tak jsem ze začátku pila cappuccino, ale kofein mi nedělal dobře, proto jsem přešla na bezkofeinové,“ popisuje atraktivní zpěvačka.

Kyselé okurky s mírou ano

Podle ní by se ke všemu mělo přistupovat přirozeně.

„Někdo říká, že v tak vysokém stupni těhotenství už nastávající maminka nesmí jíst okurky, prý mohou vyvolávat předčasný porod, ale myslím si, že když si dá jednu za týden, tak se nic nestane,“ věří sympatická Markéta.

Odmítá odevzdaně čekat na porod

Té na sociálních sítích lidi vyčítají řadu věcí. „Úplně nechápu, co mají někteří za život, že mají potřebu řešit život někoho jiného. Já sama bych do těhotenství jiným nemluvila. Tohle stejně nejvíc řeší zvláštní lidé na sociálních sítích, kteří se na nich potřebují vyzvracet,“ kroutí hlavou nad výčitkami lidí Markéta.

Je to samé: ‚nepijte kafe, neskákejte na míči‘ a podobně. To by ale ve finále člověk nemohl dělat vůbec nic. Musela bych být zavřená mezi čtyřmi stěnami a čekat odevzdaně na porod. Někdy jsou ale i rady na sociálních sítích dobré. Třeba jsem vůbec nevěděla, že se nemá pít tonik,“ dodala smířlivě Konvičková.

Související články

Další články