Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Mohutný požár v Nantes: Další katedrálu zachvátily plameny! Případ je vyšetřován jako trestný čin

Mohutný požár v Nantes: Další katedrálu zachvátily plameny! Případ je vyšetřován jako trestný čin
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Francie
Více než rok po požáru v Notre-Dame v Paříži hořela další katedrála ve Francii. Desítky hasičů zasahovaly od sobotního rána na západě země v departementu Loire-Atlantique. Rozsáhlý požár se odpoledne podařilo zcela uhasit.

Oheň obřích rozměrů zachvátil katedrálu svatého Petra a Pavla v Nantes Je to za krátkou dobu druhá velká francouzská památka, která se ocitla v plamenech. Loni v dubnu zasahovaly desítky hasičů v pařížské katedrále Notre-Dame

Na videu je vidět, jak plameny šlehaly z historické stavby vybudované v 15. století. Není to poprvé co svatostánek v Nantes hořel, k požáru došlo už 28. ledna roku 1972. Trvalo dlouhých 13 let, než se lidé mohli do katedrály vrátit.

Tamní hasičská centrála byla na požár upozorněna v sobotu v 7:44. Velké plameny uviděla jako první Cecile Renaudová, z nedalekého pekařství. Na místě zasahovalo přes 100 hasičů, uvedl web novinky.cz. Oheň se odpoledne povedlo zcela uhasit.

Podle šéfa hasičů Laurenta Ferlaye byly v Nantes nejhůře zasaženy velké katedrální varhany, napsal server novinky.cz. „Scénář Notre-Dame se nekoná. Střecha zasažena nebyla,” dodal.

Zatím není jasné, zda se jednalo o nešťastnou náhodu nebo žhářství. Tamní prokurátor Pierre Sennes podle televize France 24 uvedl, že je případ vyšetřován jako trestný čin. Dále dodal, že vyšetřovatelé našli tři různá ohniska požáru. Nikdo zatím nebyl obviněn. Policie začne s výslechy svědků.

Do Nantes odpoledne dorazil francouzský premiér Jean Castex, kterého doprovázeli ministryně kultury Roselyne Bachelotová a ministr vnitra Gérald Darmanin.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy