Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Mohutný požár v kempu Radava: Svědci popsali hrůzné okamžiky se slzami v očích

Požár u Orlické přehrady.
Zdroj: HZS Jihočeský kraj
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
Ničivý požár

Při mohutném požáru, který se stal v noci z pondělí na úterý v oblíbeném kempu Radava na Orlické přehradě, shořelo jedenáct karavanů. Nikdo naštěstí nebyl zraněn, ale mnozí přišli o vše, co si na dovolenou vzali. Popsali hrůzné okamžiky, které se během noci staly...

Do kempu Radava jezdí většina obyvatel karavanů již mnoho let, proto se mezi sebou navzájem znají. Z ničivého požáru byli všichni v šoku. Hasiči likvidovali požár 11 karavanů, jednoho obytného vozu značky Avia a osobního auta značky Škoda Yeti. Požár zasáhnul les na ploše přibližně 70 krát 70 metrů,“ uvedla další den v úterý mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Poprvé byl požár ohlášen v pondělí krátce před jedenáctou hodinou večer. Až o půl čtvrté ráno se šlehající plameny podařilo uhasit. Jednalo se o druhý stupeň požárního poplachu. „Tady vyběhli lidé z karavanu jenom v noční košili, nic si nevzali, je to strašně emotivní,“ vyprávěla paní Hana pro televizi Nova.

Hrozivý noční zážitek

Se slzami v očích o hrůzném zážitku vyprávěla televizi také paní Věra. Té totiž požár zachvátil celý karavan, v němž měla i všechny doklady, a navíc jí ohořelo auto. „Mám rodinu, děti, vnoučata, jsem ráda, že je to aspoň takhle,“ sdělila.

Jako první si údajně plamenů všimla skupinka lidé, kteří před karavany hráli karty. Krátce po začátku požáru začaly bouchat plynové bomby a kempaři nejdříve mysleli, že někdo dělá ohňostroj. „Koukali jsme na fotbal a mysleli si, že tady létají rachejtle, byl to podobný hluk. Šli jsme se podívat, co se stalo, a to už tady bylo od policie uzavřené,“ řekla webu Příbram.cz další poškozená.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy