Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Mohutná exploze v bytovém domě: Desítky zraněných, podle policie nešlo o nehodu

Exploze ve Švédsku: Zranily se dvě desítky lidí
Zdroj: Profimedia
výbuch

Více než dvě desítky zraněných si dnes ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic ve Švédsku dopraveno 16 zraněných ve věku od deseti do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Požár se rychle rozšířil

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Exploze v centru Göteborgu nastala krátce před pátou hodinou ráno. Příčina stále není jasná. Podle policie ale nevybuchl plyn. Podle nejmenovaného policejního zdroje, který citoval místní list GP, mohlo být před jeden ze vchodů do domu umístěno výbušné zařízení. Velitel záchranných operací Pile agentuře AFP řekl, že dům nebyl napojený na rozvod plynu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy