Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Mohutná exploze šokovala Pražany! Výbuch na Karlově náměstí nechá vyšetřit ministr vnitra Chovanec

Co se přesně stalo?
Zdroj: Facebook.com
Mohutná exploze šokovala ty, kteří se ve čtvrtek večer nacházeli na Karlově náměstí v Praze. Co se přesně stalo? Zřejmě šlo o výbuch zábavní pyrotechniky. Událost nechá ale prověřit ministr vnitra Milan Chovanec. Objevily se také spekulace o útoku. To ale oficiální místa nepotvrdila.

Na Karlově náměstí v Praze krátce po 17 hodině došlo k výbuchu. Při explozi byla zraněna šestnáctiletá dívka. Utrpěla lehké zranění, byla ošetřena na místě.

Dívka nebyla téměř poraněna, utrpěla však šok. Policie okamžitě uzavřela část náměstí a korigovala dopravu. Tramvaje zastávkami pouze projížděly. Na místo dorazili pyrotechnici, kteří zajistili okolí.

Příčinou výbuchu byla prý pyrotechnika. Tu neznámí vandalové umístili do telefonní budky. V tak malém prostoru výbuch způsobil větší škodu, než na otevřeném prostranství. Po vinících policie zatím pátrá. Ministr Chovanec uvedl, že nechá prověřit kamerové záznamy.

„Prvotní informace nasvědčují tomu, že v tomto případě došlo k neodborné manipulaci se zábavní pyrotechnikou. Její použití v naprosto nevhodném prostoru tak s největší pravděpodobností způsobilo kolemjdoucí mladé dívce psychický šok,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Vzhledem k událostem v poslední době bylo podle policie nezbytné místo zajistit a ohledat. O teroristický čin se prý ale rozhodně nejednalo.

Související články

Další články