„Neustále přecházel nějaké chřipky a nachlazení, nikdy se pořádně nevymarodil a hned utíkal hrát do divadla, což je na tělo pořádný nápor,“ řekl zdroj deníku Blesk.

Opakované přecházení nemocí se podepíše na zdraví každého člověka. A to nemusíte být ani senior. „Už jednou takhle přecházel zápal plic, dokonce se nechal na revers pustit z nemocnice. To bylo přede dvěma měsíci, opět chtěl odejít hrát. Doktor mu tehdy řekl, jak je to nebezpečné, že je to nápor na srdce,“ prozradil Jaroslavův kolega.

Jaroslav Šmíd se o sebe podle kolegy nestaral a nevydržel na lůžku do úplného uzdravení. To se mu stalo osudným. Jeho tělo bylo oslabené, imunita na nule. Další nemoc tak herec bohužel neustál.

Šmíd se narodil v Třebíči, vystudoval brněnskou konzervatoř a pražskou DAMU. Působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, odkud později odešel a až do nynějška hrál v pražském Švandově divadle. Herce nejvíc proslavila komedie režiséra Zdeňka Trošky Doktor od jezera hrochů. Objevil se i v seriálech Život na zámku, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Místo nahoře, Ulice, V.I.P. vraždy nebo První republika.