Jeho stav byl velmi vážný, ale napadený číšník je naštěstí venku z nemocnice a poprvé promluvil o brutální potyčce. Ta se semlela 21. dubna ve večerních hodinách před zahrádkou restaurace Polpo přímo v centru Prahy.

Ačkoliv měl tehdy pauzu, ze zahrádky nespustil oči. Zaznamenal proto slovní konflikt kolegy s partou Nizozemců, kteří si přinesli vlastní pití. „Řekli jsme, že jim rádi připravíme nový stůl, ať dopijí své pití," vzpomíná pan Miroslav.

„Postupně to přecházelo z ústního napadání do fyzického. Začaly padat skleničky, příbory, židle, postupně jsme je vytlačovali, ale oni se postupně vraceli zpátky, neznali slovíčko ne, byli urputní, stále se vraceli, tohle jsem ještě nezažil,“ uvedl číšník na tiskové konferenci.

Miroslav však svého činu nelituje, i když si uvědomuje, že jeden kop navíc by pro něj mohl znamenat jistou smrt. Dosud má potíže se zrakem, proto přišel s černými brýlemi. Ani jeden z útočníků se zatím Miroslavovi neomluvil.

Sedm členů party dopadla policie na Letišti Václava Havla, kde seděli na zahrádce jednoho z podniků. Dva byli propuštěni, protože se snažili kamarády spíš mírnit, další tři odešli s osmiměsíční podmínkou pro výtržnictví a pětiletým vyhoštěním z Česka.

Ve vazbě ale skončila dvojice bratrů, kteří číšníka dokopali a surově ho mlátili pěstí. Čeká je soud, přičemž za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví mohou vyfasovat až deset let za katrem.