Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Mohl by pokus o sebevraždu být pro Feriho polehčující okolností? Advokátka Slámová má jasno

Dominik Feri a pokus o sebevraždu: Nepomohlo by mu to, říká právnička
Zdroj: Profimedia/koláž eXtra.cz
Pokus o sebevraždu

Mohl by být údajný pokus o sebevraždu pro Dominika Feriho polehčující okolností v soudním řízení? Právě tuto otázku si klade část veřejnosti na sociálních sítích poté, co exposlanec skončil v nemocnici s bodnými ranami v oblasti břicha, které si měl podle informací Blesku sám způsobit. Redakce eXtra.cz proto oslovila právničku Kláru Long Slámovou, aby se jí zeptala, zda by údajný pokus o sebevraždu mohl být pro Feriho polehčující okolností. Verdikt odbornice možná mnohé překvapí.

Když médii probleskla zpráva, že exposlanec a jeden z nejpopulárnějších politiků posledních let Dominik Feri údajně spáchal pokus o sebevraždu, mnozí lidé měli jasno. Bývalého člena TOP 09 podle nich dostihlo svědomí. Feri je totiž mimo jiné obviněn ze znásilnění spáchaném na dítěti. Dívce, která měla pod exposlancem zažít hrůzné chvíle, totiž bylo 17 let. Ferimu tak hrozí až deset let odnětí svobody.

Mnozí lidé tak začali na sociálních sítích spekulovat, zda se vystudovaný právník nepokusil o sebevraždu, která by teoreticky mohla být polehčující okolností před soudem. Za tu je považována i upřímná lítost násilníka, a pokud by údajná sebevražda měla vycházet právě z lítosti nad skutky, ze kterých je Feri obviněn, mohla by exposlanci podle spekulací pomoci vyhnout se nejpřísnějšímu trestu.

Slámová: Nepomohlo by mu to

Podle zkušené advokátky Kláry Long Slámové, která v minulosti zastupovala například Jiřího Kajínka, ale nejsou takové spekulace na místě. "Pokud vím, tak se k tomu nepřiznal, ani nevíme, jak vypovídal. Je ještě brzy předjímat, jak to celé dopadne. Nemyslím si, že by to mělo jakkoliv pomoct," uvedla právnička pro eXtra.cz. Jednoznačně tak uťala jakékoliv spekulace o Feriho úmyslech.

Policie pro Blesk již potvrdila, že je přesvědčena o tom, že Feri skutečně chtěl spáchat sebevraždu. "Mohu potvrdit, že jsme po 17. hodině asistovali rychlé záchranné službě v bytě v Kubelíkově ulici, kde se podle prvotních informací muž pokusil o sebevraždu. Byl převezen k ošetření do nemocnice," prozradil mluvčí policie Jan Rybanský.

Na Feriho tak mohla dolehnout nejen samotná obvinění, ale i ztráta práce, kdy se sám zřekl poslaneckého mandátu a vystoupil z TOP 09, nebo odsouzení ze strany široké veřejnosti. Vystudovaný právník byl totiž považován za vycházející hvězdu české politiky a na Instagramu měl milion sledujících.

Omluvil se, ale...

Policie prověřuje exposlance Feriho od loňského června. Stalo se tak po článku, který zveřejnil web Deník N a A2larm. Ten odhalil a shromáždil výpovědi žen, na které měl Feri vyvíjet nátlak s cílem pohlavního styku, snažil se z nich vylákat nahé fotografie nebo je veřejně dehonestoval. Politik zásadně odmítal, že by se dopustil sexuálního násilí. Omluvil se ovšem za podle svých slov “nevhodné” či “nepatřičné” chování v některých situacích.


Velký posun přišel 7. března 2022, kdy pražská policie obvinila bývalého poslance Feriho ze znásilnění. V případě odsouzení mu hrozí až deset let vězení, protože je stíhaný i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti. V tomto případě jde o osobu, které bylo 17 let, informovala pražská policie na webu.

K tomuto rozhodnutí o sobě dal Feri po delší době vědět, jinak se předtím úplně stáhl ze sociálních sítí. "Po 9 měsících konečně nastal posun. Prokážu svou nevinu tak jako doposud ve všech ostatních případech v této věci, doufám, že s vámi brzo budu moci komunikovat jako dřív,“ napsal na svůj Instagram. Hned nato v dubnu podal proti zahájení trestního stíhání stížnost. Podle informací serveru Aktuálně.cz ale neuspěl.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy