Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Modrooký fešák Clint Eastwood nestárne: Táta osmi dětí slaví 92. narozeniny, prozradil recept na dlouhověkost

Clint Eastwood snímek Cry Macho i režíroval.
Zdroj: showpix.cz
+ Dalších 7 fotografií
NAROZENINY

Herec, producent a režisér Clint Eastwood snad nestárne. Dnes slaví už 92 let, zapomeňte ale na to, že by odpočíval. Naopak, stále točí a do důchodu se rozhodně nechystá. Jak sice odhalil web Express.com, slavný Američan dlouhověkost v genech nemá, ovšem podle portálu aazdravi.cz má recept na to, jak jí docílit.

Americký producent, režisér a herec Clint Eastwood se jako mladík živil různými profesemi od pastevce přes topiče v ocelárně až po klavíristu v barech a kavárnách. Poté narukoval do armády a pak studoval obchodní školu v Los Angeles.

Role Clinta Eastwooda

V polovině padesátých let se začal nenápadně objevovat v malých filmových rolích. Zatím to byly druhořadé snímky, kterými si ani nevydělal na živobytí. Pracoval proto ještě jako osobní strážce, ale také dodával plavecké bazény. Eastwood se práce zkrátka nebál a bral to, co zrovna bylo k dispozici.

Pak se dočkal smlouvy s filmovým studiem 20th Century Fox a získal hlavní roli v seriálu Rawhide, kde si zahrál postavu kovboje Rawdyho Yatese. Sláva a popularita Eastwooda však přišly až se spaghetti westerny italského režiséra Sergia Leoneho.

Clint Eastwood si založil vlastní produkční společnost s názvem Malpaso. Na svém kontě má pět Oscarů jak za nejlepší film, tak za režii i celoživotní dílo. Během své úspěšné kariéry dostal i další ocenění, jako je Pamětní cena Irvinga G. Thalberga, Zlatý glóbus, César, cenu BAFTA, ale i cenu na MFF v Benátkách.

Clint Eeastwood si zahrál ve snímcích, jako jsou Hodný, zlý a ošklivý, Magnum Force, Madisonské mosty, Million Dollar Baby nebo třeba Gran Torino. V režii se blýskl snímky Sully: Zázrak na řece Hudson, Americký sniper nebo Vlajky našich otců.

Děti Clinta Eastwooda

Clint Eastwood, který byl několik let starostou kalifornského města Carmel, byl ženatý s Maggie Johnson, s níž má jazzového hudebníka Kylea a dceru Alison, která je režisérkou a modelkou. Z nemanželských vztahů má ještě dceru Kimber, syna Scotta, dceru Kathryn a Francescu. Po několika letech se dozvěděl ještě o dceři Laurie, o které neměl do té doby ani tušení. Ovšem jak píše portál holywoodlife.com, rád ji vzal za svou.

Podruhé šel do chomoutu s televizní moderátorkou Dinou Ruiz, se kterou má dceru Morgan. Jejich manželství ale nevyšlo a v roce 2013 se v dobrém rozvedli.

Clint Eastwood je i ve svém věku pořád velmi aktivní a svou kariéru ještě stále nepověsil na hřebík. Naposledy se objevil v roce 2021 ve snímku Cry Macho, který sám i režíroval. A pokud mu bude zdraví přát, určitě to není ani poslední film, ve kterém se objevil. Podle portálu aazdravi.cz však Clint Eastwood dlouhověkost v genech nemá, jeho otec totiž zemřel v 63 letech na infarkt.

Clint Eastwood má recept na dlouhověkost

Jak píše web Express.com, recept na Eeastwoodovu dlouhověkost odhalil jeho syn Scott. Podle něj je Clint jednoznačným příkladem toho, co se neustále opakuje – pravidelné cvičení a správná strava. „Můj otec je doslova strojem přes jídlo a cvičení. Když mi bylo 15, tak mi ukázal, jak posilovat a další základní věci. Jasně říkal, že je důležité provádět pohyby správně, než to, jaké máte závaží,“ svěřil se Scott.

Clint Eastwood podle portálu aazdravi.cz ve svém jídelníčku dodržuje jednu hlavní zásadu - 90 procent tvoří kvalitní a výživné potraviny a zbylých deset procent připadá na nezdravou část. „Zdravé a dobré bílkoviny, jako losos, kuře, spousta zeleniny,“ popsal herec svůj jídelníček. „Dávejte si také vitaminy. Nepřehánějte to s alkoholem a úplně se vyhýbejte přílohám,“ dodal.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy