Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

MODRÉ PONDĚLÍ: Proč je dnešní den NEJDEPRESIVNĚJŠÍM V ROCE?!

Zdroj: achiv
+ Další 2 fotografie
Nejdepresivnější den
Ještě nedávno jsme nakupovali vánoční dárečky, oslavovali bujaře vstup do Nového roku a náhle je tady třetí týden v lednu a podle Angličanů je to nejdepresivnější den v roce! Kombinace povánočního shonu, pochmurného počasí a dlouhého čekání na léto může v některých lidech vyvolávat depresivní náladu. Kde se vzal tenhle den? Měli bychom si dávat pozor? Můžeme se proti tomu nějak bránit?

Dnešek je nejdepresivnější den v roce. Odborníci pojmenovali 21.ledna jako modré pondělí poté, co zjistili, že je tenhle den velmi intenzivní a silný v ovlivnění psychiky lidí. Podle určitých průzkumů nevyvolává špatnou náladu ovšem jen počasí, ale může za to také cesta do práce. Víc než 50 % lidí vypovědělo, že na cestě do své práce pociťují depresi.

https://www.extra.cz/…nemocni-i-vy

Je obecně dokázáno, že se v pondělí lidé taky méně usmívají a je to nejčastější den, kdy mají lidé srdeční infarkt nebo mrtvici. Ve Velké Británii toho někteří snaživci využili a použili depresivní den jako mediální kampaň. Cestovní kanceláře lákají tak na to, že je lepší tenhle den strávit někde pěkně v teple. Takže jestli se tomuto dni chcete zaručeně vyhnout, nelepší je odcestovat za sluníčkem k moři!

V Česku to ovšem nebude zřejmě až tak horké.. Podle odborníků tyhle depresivní pondělky převládají hlavně ve Velké Británii. Ostatní země totiž odmítají chladné pochmurné počasí jako důvod změny nálad. Člověk, ale nikdy neví a proč to zbytečně riskovat, že. Taková deprese, to není jen tak. A co vy? Jak cítíte vliv modrého pondělí? Máte nějaký zaručený postup jak se tomu ubránit?

Související články

Další články