Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Modrá laguna slaví 40 let: Brooke Shields byla ještě pod zákonem, Richarda chtěl hrát Travolta

Modrá laguna slaví 40 let: Brooke Shields byla ještě pod zákonem, Richarda chtěl hrát Travolta
Zdroj: Columbia Pictures Corporation
+ Dalších 8 fotografií
výročí
Přesně před 40 lety přišel do kin dnes již legendární snímek Modrá laguna. Romantický příběh o Richardovi a Emmelině, kteří ještě jako děti ztroskotají na pustém ostrově, kde vyrůstají a jejich přátelství přeroste v lásku, byl natočen na motivy stejnojmenné knihy. Brooke Shields (55) i Christopher Atkins (59), kteří se ujali hlavních rolí, byli v době natáčení ještě velmi mladí. Od té doby se hodně změnili.

Snímek Modrá laguna se na počátku 80. let stal obrovským hitem. Příběh dvou dětí, které ztroskotají na pustém ostrově, kde vyrůstají a bojují o přežití, je plný romantiky. Hlavních rolí Richarda a Emmeliny se ujali tehdy osmnáctiletý Christopher Atkins a čtrnáctiletá Brooke Shields

Samotnému natáčení předcházel dlouhý výběr herců. Brooke Shields byla první volbou tvůrců, bylo jí ale pouhých 14 let a režisér měl představu, že obě hlavní postavy budou po celou dobu filmu nahé. To se mladičké herečce nelíbilo, a tak byla na konkurz na roli Emmeliny pozvána spousta dalších slavných hereček ve věku, ve kterém by se svlékáním neměly problém. Žádná z nich ale nebyla tak okouzlující jako Brooke, a tak nakonec režisér z původních plánů ustoupil, postavy oblékl a scény, kde byla Emmelina nahá, odehrála dublérka.

Christopher Atkins to měl oproti Shields o něco těžší - tvůrci neměli dokonalou představu o tom, jak by měl hlavní mužský hrdina filmu vypadat a na konkurz se přihlásily celkem 2 tisíce adeptů. Atkinsovi konkuroval například i John Travolta, který měl o roli Richarda velký zájem. Filmaři Christophera nakonec zvolili ze dvou důvodů - byl neznámý a vypadal nevinně. Jeho roztomilý vzhled ještě doladili tím, že mu po celou dobu natáčení kulmovali vlasy, aby je měl kudrnaté.

Natáčení Modré laguny

Samotné natáčení filmu se odehrávalo na Fidži, Jamajce a Maltě. Provázelo ho ale hned několik problémů, některé k smíchu, jiné velmi smutné. Brooke Shields byla například o 10 centimetrů vyšší než její kolega a musela proto chodit vykopanými příkopy, aby vypadala, že je ve skutečnosti nižší.

Brooke Shield bylo během natáčení jen čtrnáct let, a proto nejenže se svlékat nechtěla, ale pochopitelně by bylo i nelegální ji nahou vůbec natáčet a ukazovat. Proto byla tvůrci vybrána dublérka s velmi podobným tělem. Došlo ale k neštěstí, při němž si dublérka těžce zranila záda. Režisér proto narychlo k účasti na nahých scénách přemluvil ženu, která byla původně najata jako trenérka delfínů.

Christopher Atkins a Brooke Shields

Představitelé Richarda a Emmeliny byli v době natáčení a premiéry ještě teenageři a svět je téměř neznal. Ačkoliv byla Brooke oceněna Zlatou malinou za nejhorší výkon, stala se okamžitě hvězdou. Stejně tak Christopher, který se ale tak obrovské slávy jako jeho kolegyně nedočkal.

V herectví Atkins i Shields pokračují dodnes a za svou kariéru vděčí právě filmu Modrá laguna. Herec se dokonce objevil i v pokračování z roku 2012 s názvem Modrá laguna: Procitnutí, kde si zahrál otce jedné z hlavních postav. Na to, jak se Brooke a Christopher změnili, se podívejte v galerii.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy