Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Módní událost roku Met Gala: Princezna Blake, futuristická Gigi a Kim Kardashian jako Marilyn Monroe

Letošní ročník Met Gala byl ve znamení módy z 19. století.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
Módní policie

V Americe proběhla největší módní událost roku Met Gala, charitativní večer pořádaný ve prospěch Institutu kostýmů a Metropolitního muzea umění v New Yorku. Každý rok má své vlastní téma, kterého by se měly pozvané celebrity držet a obléknout se dle toho. Letošní téma bylo „V Americe: Antologie módy“, přičemž dress code byl zlacený glamour a bílá kravata a období mezi lety 1870 až 1890. Jak se hvězdám povedlo tyto náležitosti splnit a kdo naprosto pohořel?

Met Gala, jinak zvané také módní Oscaři, jsou každoročně pořádaná akce, jejíž výtěžek putuje na charitativní účely a také na provoz Institutu kostýmů a Metropolitního muzea umění v New Yorku. Na událost jsou zvány jen ty největší a nejstylovější celebrity.

Každý rok má své vlastní téma, podle něhož se musí návštěvníci obléci. Letošní téma Met Gala bylo „In America: Anthology of Fashion“. Záměrem bylo tedy dbát důrazu na pozlacený věk v New Yorku, tedy roky 1870 až 1890.

Princezna i futuristická bohyně

Nutno podotknout, že většina celebrit se tématu držela a opravdu se jim povedlo přijít na akci netradičně, ovšem tematicky správně. Jednou z královen byla opět herečka Blake Lively, která každý rok všem dokazuje, že elegance rozhodně není nudná. Vzala si na sebe dlouhé šaty zdobené zlatými prvky od Versaceho, nechyběly ani dlouhé rukavičky, masivní náušnice a tiára. Společnost jí dělal její manžel, herec Ryan Reynolds.

Modelka Gigi Hadid vynesla róbu, která v sobě mísila historické i futuristické prvky. Na sobě měla třešňovou koženou kombinézu od Versaceho, která byla v pase sepnuta korzetem, a přes sebe měla dlouhou vrstvenou kápi v kaštanové barvě.

Kim Kardashian jako Marilyn Monroe

Překvapila i televizní osobnost Kim Kardashian, která na akci dorazila v šatech, které na sobě měla herečka Marilyn Monroe. „Nejameričtější věc, na kterou si každý vzpomene, je Marilyn Monroe,“ prozradila pro Page Six Kim a tím tak uvedla důvod, proč se rozhodla zrovna pro šaty, které na sobě měla legendární herečka. Nejsou to ale jen tak ledajaké šaty, právě tyhle totiž vynesla Monroe, když v roce 1962 vystupovala v Madison Square Garden na oslavě 45. narozenin Johna F. Kennedyho, kde mu zazpívala píseň „Happy Birthday, Mr. President“.

Další z klanu Kardashian-Jenner se na červeném koberci objevila i influencerka a podnikatelka Kylie Jenner. Vzala si na sebe dlouhé bílé svatební šaty s volánky, které doladila o velmi moderní a trendy bílou kšiltovku, přes kterou měla závoj. Zajímavě a nečekaně tak zkombinovala modernu s historickým kouskem.

Objemné šaty typické pro 19. století

Jako princezna vypadala i modelka a bývalý Victoria’s Secret andílek Miranda Kerr. Dlouhé bílé šaty jen podtrhovaly její andělský obličej a rozhodně zvolila dobře, vzhledem k tomu, že dlouhé šaty byly v devatenáctém století naprosto normální věcí. Také modelka Kendall Jenner se držela zadání a zvolila sice průsvitný top, ale k němu objemnou řasenou černou sukni typickou pro 19. století. Kromě toho si i "zabarvila" obočí, aby nešlo vidět, což byl také jeden z výstřelků tehdejší doby.

A kterým celebritám to tak úplně nevyšlo? Každý se určitě snažil, ale i přesto se našlo několik jedinců, které zřejmě téma letošní Met Gala minulo. Mezi ty patří například jihokorejská modelka a hvězda Hry na oliheň HoYeon Jung. Ta na sebe oblékla velmi trendy a moderní kousek, a to černé kozačky a krátké modro-černé šaty s průstřihy.

V galerii se podívejte na nejlepší i nejhorší outfity letošní Met Gala!

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy