Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Módní trendy pro rok 2024 aneb Na co se připravit?

Módní trendy pro rok 2024 aneb Na co se připravit?
Zdroj: Freepik.com

Rok 2024 klepe na dveře, ani se nenadějeme a rázem se v něm octneme. Na konci data nebudeme psát trojku, ale čtyřku, což nám může chvíli dělat potíže. Znáte to, zvyk je železná košile. Co nám rok 2024 přinese v módní branži? 

Módní trendy mají několik pravidel 

Konec roku je ideálním obdobím k tomu, abychom se ohlédli za tím, co se nám podařilo, co se tak úplně nepovedlo, ale i tím, co se nosilo, co si v šatníku necháme a co z něj odstraníme. Ale pozor, neodstraníme tím, že to dáme úplně pryč. V módě platí několik pravidel a jedním z nich je cykličnost. Co se jednou nosilo, to se zase dřív nebo později vrátí a bude to IN. Dalším pravidlem je, že se trendy chrlí s předstihem, aby všichni měli čas se na ty nové připravit, přečíst si recenze a predikce na další období. 

Když se řekne móda musíme zmínit styly oblékání 

Jak říká Miroslava Pilousová z e-shopu s oblečením ZAKERI, existuje hned několik módních stylů, kterým přizpůsobujeme svůj vzhled. Zatímco trendy se rok, co rok, mění, styly oblékání stále zůstávají. Každý z nich je něčím zajímavý a jedinečný, je jen na nás, jaký přijmeme za svůj, svůj podíl na tom ale má i prostředí, v jakém se pohybujeme. 

  • Ležérní styl je pohodlný, vydržíme v něm celý den, alespoň občas mu dá přednost každý a oblékne si džíny, tričko, kecky nebo žabky. 
  • Boho styl se soustředí na neutrální bary a volnější střihy s přírodních materiálů.  
  • Punk je ideální pro rebely, kteří se nenechají svázat zvyklostmi, ale nechají na povrch vystoupat svoji punkovou stránku. Charakteristické jsou pro tento styl kožené bundy, síťované punčochy, cvočkované vesty, to vše v tmavých barvách. 
  • Oversized styl, který je pohodlný a jak už název napovídá, oblékáme na sebe větší velikosti. 
  • Business look, který je elegantní a sofistikovaný.  
  • Jemný dívčí styl, který se hodí pro každou příležitost, ať už jdete do kavárny nebo jen na nákup. 
  • Pin-up móda, jejímž hlavním znakem je velká sukně nebo kalhoty s vysokým pasem, extrémní barevnost a puntíky. 
  • Hipster styl založený na nezávislých značkách, vintage oblečení, zajímavých a originálních kouscích. 
  • Streetwear, který klade důraz na pohodlí a vychází z mladé pouliční kultury. Typické jsou volné střihy a výrazné grafiky. 

Módní trendy pro rok 2024 aneb Na co se připravit?


90. léta jsou zase v kurzu 

Velký návrat trendů z devadesátek je tady. Ty tam jsou časy, kdy se mladí podivovali nad tím, co jsme nedávno ještě nosili, protože to považovali za retro. Kdo má doma džíny s vysokým pasem, sukně a kalhoty s laclem, šaty ve stylu bodycon, které dokonale přiléhaly k tělu, a sneakersy, ten by to všechno měl vytáhnout. Stejně tak ikonické martens boty, které perfektně doplní obnošené kalhoty a flanelová košile. 

Když přijde na doplňky, pak z komody vytáhněte malé kabelky v retro stylu i ploché čepice, čepice se štítkem, malé klobouky, elegantní bekovky i sportovní kšiltovky. 

Vytáhněte i průsvitné kousky a krajku 

Trendy je minimalismus, v šatníku každé ženy by se měly nacházet i kousky, které jsou na první pohled jednoduché a vyzařují čistotu. Jak jinak toho dosáhnout než krajkou a lehce průsvitnými kousky. V zimě si je na sebe asi nenavléknete, ale na jaro, kdy chceme zase umožnit pokožce dýchat, jsou jako stvořené. 

Nechte vyniknout křivky díky vypasovaným kouskům 

V dnešní době se mnohdy stydíme ukázat naše reálné křivky, proto nosíme volná trička, svetry, mikiny i kalhoty. Svoji postavu nechceme vystavovat na odiv, protože se za ní tak nějak stydíme. V roce 2024 se za ni ale stydět nemáme, místo toho si máme pořídit vypasované sáčko, šaty v pase sepnout páskem a vsadit na další kousky, které světu ukáží, že jsme sebejistí a se svojí postavou nejen smíření, ale že ji máme rádi. 

V létě poletí extra krátké šortky 

Rok 2024 naváže na rok 2023, kdy kalhoty na léto měly mít mikro délku, a to až takovou, že místo oblečení připomínaly spíš negližé. Když přijde na materiál, vsaďte na denim či kůži, když přijde na střih, pak vězte, že do módy se vrací modely s volány nebo skládané šortky, které by se daly označit i jako kalhotové sukénky. 

Pas může vyšplhat i nad pupík 

Kalhoty s vysokým pasem opticky protáhnou nohy, silueta získá ideální křivky, vy se zase budete cítit sebevědomá a krásná. Co vy na to? Kdo jednou kalhoty s vysokým pasem oblékne a objeví jejich kouzlo, jiné už chtít nebude. 

A co barvy? 

Trendy se nepromítají jen do stylu oblékání, ale i do designu každého jednotlivého kousku. Když jsme na začátku zmínili návrat do devadesátek, platí to i pro vzory a barvy, které oblečení a outfitu celkově dodávají to pravé kouzlo. Do módy přichází plastické květy, zvířecí motivy i 3D aplikace, když přijde na barvy, všemu stále vévodí bílá barva, která je nesmrtelná, doplní ji fuchsiová, limetkově zelená, citronově žlutá, černá, šedá a béžová. 

Související články

Další články

Nejnovější kauzy