Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Módní průmysl zešílel: Chcete se raději dívat na morbidně obézní nebo rodící modelky!?

Zdroj: Instagram.com
+ Dalších 15 fotografií
glosa
V poslední době se ve světě modelingu rozmohl trend, že čím je modelka neobvyklejší, tím lépe. Jistě, určitě se najdou dívky, které dokážou svým nevšedním vzhledem upoutat pozornost, ale pak zde jsou i takové, které jsou schopny zajít do takových extrémů, jež jsou až zdraví škodlivé a přesto jsou považovány za topmodelky přehlídkových mol. Pojďme se podívat na to, co už je hodně přes čáru a nemělo by být oslavováno.

Až donedávna jsme byli zvyklí na to, že se po molech producírují hubené dívky. Pravdou je, že jednu dobu to šlo do velkého extrému a modelky budily spíše dojem ramínek na oblečení než živých bytostí.

V současné době jsme se ale odklonili od jednoho extrému k druhému. Je sice pěkné, že se někteří snaží lidem vštípit, že modelka krev a mléko se na mole vyjímá, ale nic by se nemělo přehánět. Typickým příkladem je modelka Tess Holliday, která rozdělila lidi na dva tábory.

Jedni korpulentní Tess tleskají, že boří zaryté stereotypy a nebojí se ukázat svá kila, ale druzí bijí na poplach s tím, že modelka je morbidně obézní a svojí nadváhou nedává dobrý vzor mladým dívkám, navíc v době, kdy celý svět bojuje s přibývajícím množstvím obézních lidí.

Velký povyk vzbudila, když se před nedávnem objevila na titulce prestižního časopisu Cosmopolitan. Podobná kritika se snesla na hlavu Slick Woods, která i v pokročilém stádiu těhotenství šla módní přehlídku spodního prádla z kolekce zpěvačky Rihanny.

Za pár hodin po skončení módní show porodila a lidé na sociálních sítích se okamžitě začali bouřit, že přehlídku šla jenom proto, aby byla zajímavá. U obou případů modelek je nutno říct, že se zbytečně snaží upoutat na sebe pozornost.

Tess je známá pouze díky tomu, že je obézní a Slick se dostala do povědomí lidí svým těhotenstvím. Kdyby jedna nebyla tlustá a druhá těhotná, tak je kolem nich jen stěží takový ruch. Každopádně případ každé z těchto modelek je opačný extrém.

Rozhodně bychom neměli vyzdvihovat natolik tlusté dívky, jejichž váha může ohrozit zdraví. To už nemá s pojmem holka krev a mléko nic společného. Stejně tak není rozumné chodit přehlídku v devátém měsíci těhotenství.

Opačným příkladem jsou modelky Melanie Gaydos, Thando Hopa nebo Chantelle Brown-Young. Chantelle Brown-Young trpí kožním onemocněním, které se projevuje výskytem bílých skvrn na kůži či ložisky výrazně světlejších vlasů, vousů, řas nebo obočí.

Modelka se s tímto hendikepem již narodila a dokázala ho obrátit ve svoji přednost. Za to samozřejmě tleskáme. Podobně na tom je také Thando Hopa, která je velmi uznávanou modelkou i se svým vzhledem albínky, který byl u modelek až donedávna tabu.

Melanie Gaydos byla v dětství kvůli svému postižení a vzhledu šikanována, ale rozhodla se, že bude bojovat a vyplatilo se. I když není hezká, dokázala světové návrháře natolik zaujmout svou ošklivostí, že se jí nabídky jen hrnou.

V tomhle případě zkrátka platí, že se raději budeme dívat na nevšední a zvláštní modelky s normální váhou, než na obézní ženy, které se snaží své tuky co nejlépe prodat. Podobně to platí i o těhotných modelínách. Nemyslíte?

Související články

Další články