Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Módní průmysl truchlí: Zemřel Thierry Mugler (†73). Navrhoval šaty pro Bowieho či Demi Moore

Ikonický francouzský návrhář Thierry Mugler.
Zdroj: Profimedia
Náhlé úmrtí

Módní průmysl je v šoku. Ve věku třiasedmdesáti let zemřel jeden z nejznámějších a nejikoničtějších francouzských návrhářů na světě - Thierry Mugler. Se svými modely se nebál experimentovat, zřejmě to je i důvod, proč si ho oblíbily také celebrity, které jeho výtvory často nosily na různé události. Informaci o úmrtí potvrdil Muglerův tým na Instagramu.

Manfred Thierry Mugler patřil k nejznámějším a nejrespektovanějším návrhářům na světě. Módní svět je proto zprávou o jeho úmrtí naprosto zdrcený. „Jsme naprosto zdevastováni, že vám musíme oznámit, že v neděli 23. ledna 2022 zemřel Manfred Thierry Mugler. Ať jeho duše odpočívá v pokoji,“ napsali zástupci na jeho sociální sítě. Návrhář podle zástupců zemřel přirozenou smrtí, ale nečekaně.

„Vždy byl plný vize, od vlasů, nehtů, zkrátka po vše. Jeho přehlídky byly ty nejlegendárnější a nejikoničtějí,“ prozradila celebrita Kim Kardashian, pro niž Thierry často tvořil modely.

Ikonický návrhář celebrit

Se svou značkou začínal už v sedmdesátých letech, ale jeho popularita rostla převážně od osmdesátých let. Na začátku své kariéry navrhoval modely, které dnes patří již k ikonickým, pro takové hvězdy jako David Bowie, Diana Ross či modelka Grace Jones. Navrhl také oblečení pro zpěváka George Michaela v jeho klipu „Too Funky” a také velmi odvážné šaty pro herečku Demi Moore ve filmu Neslušný návrh z roku 1993. Právě tyto šaty jsou považované za „nejslavnější šaty devadesátých let”.

Thierry se prosadil také v parfémovém průmyslu. Jeho vůně Angel se stala jedním z nejprodávanějších parfémů dvacátého století. Co se týče pozdějších let v showbyznysu, ani v nich Thierry nechyběl. Zpěvačka Lady Gaga oživila jeho návrhy a vzala si je do klipu „Telephone” a rapperka Cardi B často jeho dřívější návrhy nosila na červený koberec a vdechla jim tak nový život. Jeden z nejikoničtějších současných návrhů byl pro influencerku Kim Kardashian. Pro ni totiž na Met Gala v roce 2019 vytvořil tzv. nahé šaty společně s mokrým efektem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy