Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Módní policie z přehlídky Naty Šaty: Laciná halucinace a Trávníčkova žena velký špatný

Módní přehlídka kolekce Naty Šaty.
Zdroj: Martin Procházka, koláž eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
Módní policie

Alternativní obchod Naty Šaty Karlín nabízí vše od šílených převleků až po decentní šaty. Ve čtvrtek 26. května se tento obchod rozhodl uspořádat módní přehlídku v pražském Fashion Clubu. Bohužel ani známá jména českého showbyznysu nedokázala tuto přehlídku zachránit a spíše to celé vypadalo jako parodie. Redakce eXtra si to nenechala ujít.

Ve čtvrtek 26. května se Fashion Club v Praze proměnil v přehlídkové molo. Alternativní módní značka Naty Šaty totiž představila novou kolekci tohoto obchodu a také první autorskou kolekci majitelky.

Na mole se jako modelky představily třeba moderátorka Zuzana Bubílková, manželka Pavla Trávníčka Monika, herečka Pavlína Mourková nebo moderátorka Michaela Dolinová, která celý večer moderovala.

Extravagance a chaos

Přehlídka by se dala popsat dvěma slovy: extravagantní a chaotická. Bylo na ní totiž k vidění snad úplně všechno a těžko říct, pro jakou cílovou skupinu a věkovou kategorii byla určená.

V jedné chvíli se na mole objevily modelky v oděvech s africkými potisky, potom zase přikráčela na molo modelka v šatech, které na sobě měly mexickou malířku Fridu Kahlo. Masivní šperky k jednotlivým modelům zapůjčila Zuzana Bubílková.

Po odkazech na Afriku a Mexiko však přišly na řadu dívky v průsvitných hábitech s nášivkami květin. Pod hábity měly krátké topy a kalhotky s vysokým pasem, které však zcela nesouvisle doplnily o boty s extrémně vysokým podpatkem a platformou, jež se spíše nosí k tanci u tyče. Nutno podotknout, že několik málo šatů v klasických střizích bylo elegantních a lichotily i ženské postavě, za což lze dát palec nahoru. Bohužel právě tyto povedené šaty se však ztratily v nesouvisejících módních kreacích, které v konečném důsledku vypadaly přeplácaně.

Alternativní móda po Česku

Jedná se sice o alternativní módu a tomu, kdo ji má rád, budiž přáno, ale zřejmě to je přesně ten důvod, proč se Česká republika nikdy nestane módní metropolí. V městech jako Paříž, Curych nebo Vídeň by totiž bylo s podivem potkat na ulici takto oblečené lidi.

Míchat tolik různých stylů, barev a potisků je spíše na škodu. Místo toho, aby oděvy vypadaly elegantně, působí pak zkrátka jen chaoticky.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy