Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Módní policie z pražského týdne módy: Elegance až na posledním místě. Akci ovládlo retro a pohodlnost

Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2021.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Módní policie

Zatím poslední ročník přehlídek Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se odehrál ve dnech od 1. do 3. května v Pražské tržnici v Holešovicích. Kvůli koronavirovým opatřením ale návštěvníci sledovali přehlídky ze svých aut. Nejenom z toho důvodu, ale i proto, že spousta lidí zůstala během pandemie na home office, si zkrátka zvykli na určitou pohodlnost v oblékání. Právě ta se v nejnovějším ročníku odrazila asi nejvíce, společně s retro kousky a street-stylem. Tyto kombinace totiž nosili návštěvníci nejčastěji. 

Pražský týden módy podléhá kvůli koronavirové pandemii přísnějším pravidlům. Diváci sledují přehlídky bezpečně ze svých aut, a proto se letošní Fashion Week zcela vymkl zajetým kolejím. Také jednotlivé oděvy, které návštěvníci vynesli, se nijak extra neodlišovaly. Nejdůležitějším prvkem totiž byla pohodlnost a tzv. pouliční móda skloubená s retro kousky.

Pohodlná pouliční móda

Street-style jednotlivých návštěvníků připomínal spíše klasickou procházku centrem Prahy než největší půlroční módní akci. Diváci vsadili hlavně na jednodušší kousky s retro nádechem, například volná saka s vypolstrovanými rameny, maxi košile a oversized kalhoty, robustní boty s vysokými ponožkami či mini kabelky. Modely v obdobném duchu vynesly například herečka Mariana Prachařová nebo modelky Lucie Petrišková či modelka Denisa Dvořáková.

Ležérní styl si oblíbilo mnoho žen, ale ne každá ho zvládne zajímavě pojmout. Zazářit se ale podařilo modelce Zuzaně Stráské, která oblékla křiklavě růžovou cropnutou bundu od české značky CHATTY. K ní zvolila světlý top, široké kalhoty, tenisky a psaníčko.

Extravagantnější kreace

Mezi těmito jednoduššími kreacemi ale přeci jen vynikalo několik oděvů, které působily zajímavě a neokoukaně. Vyzdvihnout lze zejména herečku Jitku Schneiderovou. Ta si nechala poradit od stylisty Honzy Pokorného a na událost vyrazila v krátkých šatech s květinovými motivy a balonovými rukávy, které jí zbytečně rozšiřovaly ramena. Celý look doplnila o kabelku Bulgari ve zlaté barvě a boty od Jimmy Choo.

O další elegantnější look se postarala Nikol Moravcová, která zvolila delší vínové šaty s rozparkem a průstřihem na zádech. Róba vyvolává retro dojem, protože má balonové rukávy.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy