Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Módní policie: Nejstylovější členky královských rodin. Inspirativní Diana či éterická Grace Kelly

Módní policie.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 10 fotografií
Módní policie

Členové královských rodin musí dodržovat striktní pravidla i co se týče oblékání. A ačkoliv mají k dispozici stylisty, ne všichni v sobě mají tu pověstnou jiskru, která zapříčiní, že vše, co si obléknou, bude vypadat naprosto dokonale. V průběhu historie se ale objevilo mnoho žen v královských rodinách, jejichž půvab i styl dohromady perfektně souzněly. Které dámy to byly?

Grace Kelly

V tomto seznamu rozhodně nemůže chybět vždy elegantní a éterická americká herečka a pozdější monacká kněžna Grace Kelly (52). V padesátých letech se provdala za monackého knížete Rainiera III., čímž získala titul Její knížecí Jasnost kněžna monacká. Grace zemřela předčasně v roce 1982 na následky automobilové nehody.

Kněžna Grace vypadala se svými vždy pečlivě učesanými blonďatými vlasy, decentním líčením, vřelým výrazem a vkusným módním stylem velmi étericky. Nejdříve se prosadila v Americe jako herečka, přičemž nezapomenutelné jsou její role třeba v Hitchcockově Okně do dvora (1954) nebo ve snímku Z nóbl společnosti (1956). Ve filmech měla vždy perfektně střižené šaty, které zdůrazňovaly její štíhlou postavu a jen podtrhovaly její ženský půvab.

Ve společnosti také preferovala šaty, nebo alespoň halenky a sukně, nebála se však ani kalhot. Ikonické jsou její obrovské sluneční brýle a kožichy. Ne nadarmo byla v minulosti jmenovaná Nejlépe oblékanou ženou na světě. Podle Grace Kelly je také pojmenovaná jedna z nejikoničtějších a nejdražších kabelek na světě - Kelly od francouzského módního domu Hermés.

Princezna Diana

Tragicky zesnulá princezna Diana (†36) by 1. července 2021 oslavila již šedesáté narozeniny. Bohužel autonehoda v roce 1997 zapříčinila princezninu smrt, její styl ale zůstává nesmrtelný. Na společenské akce oblékala dobře padnoucí elegantní kostýmky a róby, nebála se však ani experimentovat. Ráda chodila ven ve volných mikinách, teplácích, legínech a kšiltovkách s teniskama, což inspiruje lidi dodnes.

Navíc se nebála ani šokovat. Kdo by mohl zapomenout na elegantní "malé černé" šaty, které si Diana vzala poté, co princ Charles (72) přiznal aféru s Camillou Parker Bowles (73). A co na této róbě bylo tak šokujícího? Kromě toho, že byly šaty krátké a měly spadlá ramena a výstřih, byly černé a tato barva byla akceptována pouze v období, kdy někdo z královské rodiny truchlil nad ztrátou blízkého.

Princezna Margaret

Mladší sestra královny Alžběty II. (95), princezna Margaret (†71) byla považovaná za jednu z nejlépe oblékaných dam na královském dvoře. Stejně jako její sestra ráda nosila dobře padnoucí kostýmky, které vždy ozvláštnila netradiční barvou. I v mládí je ráda nosila, ale uzpůsobila si je tak, aby jí nedělaly starší. Volila více hravých doplňků jako šperky, rukavičky, klobouky nebo vyšší podpatky.

Císařovna Sissi

Císařovna Sissi (1837 - 1898) byla celý život posedlá svým vzhledem. Nejen že neustále hlídala svou stravu a opečovávala neskutečně dlouhé vlasy, důraz kladla také na róby, které nosila. Manželka rakouského císaře Františka Josefa I. (1830 - 1916) nejčastěji nosila střevíčky s nízkými podpatky, hedvábné košilky a kalhoty a opulentní šaty s množstvím detailů, jako byly nášivky nebo volánky.

„Lidé očekávají, že budu vždy krásná a elegantní,” nechala se slyšet Sissi. Nepotrpěla si na šperky a dokonce i snubní prsten nosila zavěšený na zlatém řetízku na krku, takže byl vždy skryt pod šaty.

Podívejte se v galerii na nejikoničtější momenty členek královských rodin.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy