Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Módní policie Anny Čmuchálkové: Zemanovy holky propadly. Nudná dosluhující první dáma a nezkrotná Kate

Módní policie Ivany a Kateřiny Zemanových.
Zdroj: Profimedia, Herminapress, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Módní policie

První dáma Ivana Zemanová (57) nepatří mezi nejmódnější ženy. Ačkoli vedle svého muže vypadá upraveně, co se vlasů a líčení týče, s módní stránkou je to už horší. Nejde ani tak o to, že by politici a jejich ženy a děti museli nosit ty nejnovější a nejdražší kousky za statisíce korun, ale o to, že by alespoň měli dbát důraz na kvalitu materiálů a správný střih. A to se bohužel ne vždy podaří, o čemž se můžete přesvědčit v galerii.

Kdo říká, že móda a politika nejdou k sobě, ten se šeredně plete. Prezident jako hlava státu i žena po jeho boku by měli reprezentovat, jak nejlépe dovedou. A to nejen tím, jak mluví a působí na veřejnosti, ale i tím, jak se oblékají.

Vypadat stylově, moderně, a přesto elegantně i vhodně, to skutečně jde. Příkladem z minulosti jsou třeba bývalé první dámy USA Jacqueline Kennedy Onassis, Melanie Trump, bývalá první dáma Islandu Dorritt Moussaieff, manželka bhútánského krále Jetsun Pema nebo i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Ivana si s módou hlavu neláme

Historicky nejlépe oblékané první dámy naší země byly bezesporu Hana Benešová, Olga Havlová a Dagmar Havlová. Současnou první dámou je Ivana Zemanová, jejíž styl je bohužel dost bez nápadu. Kvůli své korpulentnější postavě, která by vůbec nebyla překážkou při výběru správného střihu nebo látky, si většinou vybírá šaty rovného střihu, které často dělají její postavu ještě objemnější.

Dalším bodem jsou i doplňky, kterých nosí Zemanová pomálu, a pokud by zvolila ty správné, její outfit by působil mnohem zajímavěji. Během novoročního oběda s premiérem Fialou a jeho ženou si vzala rovné šaty s dlouhými rukávy v královsky modré barvě, které ničím nevynikaly, ale ani nic nezkazily, jak už jsme psali. Pokud by si k nim však vzala například zajímavější náhrdelník, celý outfit by hned dostal jiný rozměr a byl by zábavnější.

Kateřina experimentuje

Dcera Kateřina Zemanová (29) je na tom s oblékáním lépe. Není to perfektní, ale zvlášť v poslední době si na sebe dokáže vzít kousky, které lichotí její postavě, nedělají ji zbytečně starší a ona v nich vypadá stylově. V minulosti si na vyhlášení ankety Anděl mezi zdravotníky vzala například květinové šaty s nadýchanými rukávy, tenkým páskem, který zdůrazňoval pas, a se zajímavým překřížením v oblasti dekoltu. Nic světoborného, ale rozhodně tím neurazila.

Na jinou akci si zase vzala kvalitní béžový kabát, který je důkazem toho, že člověk nemusí utrácet miliony za to, aby vypadal elegantně. Jindy oblékla šedý oblek s černými mokasíny, které jsou momentálně trendy. V roce 2017, když se setkala s britskou královnou Alžbětou II., si zase dala na hlavu módní klobouček a vzdala tak tímto gestem královně hold.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy