Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Módní návrhář Kenzo Takada je po smrti: V 81 letech zemřel na následky koronaviru

Módní návrhář Kenzo Takada je po smrti: V 81 letech zemřel na následky koronaviru
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
smrt
Ve věku 81 let zemřel japonský módní návrhář Kenzo Takada. O jeho smrti, způsobené následky onemocnění covid-19, informovala agentura AFP s odvoláním na Kenzova mluvčího. Smutná zpráva byla následně oznámena i na jeho sociálních sítích.

Kenzo Takada si vybudoval kariéru v Paříži, kde žil od roku 1965. V roce 1970 zaujal módní experty svou vůbec první přehlídkou a další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Kenzo, jenž založil stejnojmennou značku, byl známý především velmi extravagantními přehlídkami.

Původně se Kenzo zajímal jen o dámskou módu, v 80. letech ale začal navrhovat i oděvy pro pány a následně pod svou značkou začal prodávat i parfémy - opět nejprve pro dámy a o několik let později i pro pány.

V 90. letech se značka Kenzo stala součástí koncernu Moët Hennessy Louis Vuitton se sídlem v Paříži. Spadá tak ke značkám, jako například Christian Dior, Givenchy, Fendi či Sephora.

Kenzo Takada a koronavirus

Návrhářův mluvčí v prohlášení uvedl, že Kenzo Takada zemřel dne 4. října v nemocnici v Neuilly-sur-Seine na následky onemocnění covid-19. Na Kenzově instagramovém profilu pak byla smutná zpráva oznámena jeho příznivcům u černobílého snímku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy