Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Modlitba za Karla Gotta: Slavný zpěvák navštívil hrob Mistra a pronesl tajemná slova

+ Dalších 28 fotografií
Před více než měsícem vdova po Karlu Gottovi (+80) oznámila, že se veřejnost může přijít poklonit památce jejího manžela na pražské Malvazinky. Od té doby navštívily jeho hrob tisíce lidí. Teď se k nim přidal i Bohuš Matuš (46), kterému před lety mnozí věštili, že jednou bude Gottův nástupce. A u hrobu legendy pronesl tajemnou modlitbu...

Od smrti Karla Gotta uběhlo už několik měsíců. K jeho hrobu, který byl zpřístupněn veřejnosti 21. prosince, přišly desítky tisíc lidí. Mnozí se poklonili jeho památce, někteří zapálili symbolickou svíčku. Tak tomu bylo i v případě Bohuše Matuše, který ale u hrobu Karla Gotta pronesl i modlitbu…

Odpočinutí věčné dej zemřelým, Pane, a světlo věčné ať jim svítí. Ať odpočinou v pokoji. Amen,“ pronesl u hrobu talentovaný zpěvák, pro kterého Gott představoval životní a pěveckou inspiraci. „Jde o modlitbu za zemřelé. Karel byl fenomenální zpěvák a kvalitní člověk, který si svým talentem podmanil miliony lidí. Pro mě byl vždy velkým člověkem a zpěvákem. Z jeho rad, které mi v životě dal, jsem si mnohé vzal k srdci,“ prozradil eXtra.cz Matuš.

Poklonit se Mistrově památce nespěchal

Matuš eXtra.cz svěřil, že s návštěvou Mistrova hrobu vyčkával. Důvodem bylo, aby se vyhnul davům. „Od momentu, kdy Ivanka Gottová veřejnosti oznámila, kde najdou hrob Mistra, chodilo velké množství lidí se poklonit jeho památce. Proto jsem se rozhodl, že chvíli počkám. Viděl jsem, kolik svíček lidi nosí a že dokonce i některé shořely a poničily okolní trávník. Nebylo kam spěchat,“ vysvětlil Matuš.

Hrob Gotta navštívil v pátek dopoledne, kdy bylo sychravé počasí. A v tu dobu se přišlo poklonit památce Mistra i menší množství lidí. „Byl jsem u hrobu pár minut, pršelo, a přesto přišlo asi deset lidí. To jen potvrzuje skutečnost, že Karel Gott byl výjimečný nejen jako zpěvák, ale i člověk a lidi ani počasí neodradí navštívit jeho hrob,“ dodal Matuš s tím, že na Mistra nikdy nezapomene.

Související články

Další články