Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Moderování mě vždycky bavilo, prozradil oslavenec Pavel Zedníček

Zdroj: eXtra.cz
+ Další fotografie
narozeniny
Pavel Zedníček, který 1. listopadu slaví své 70. narozeniny, patří k legendám brněnského Divadla Na provázku nebo Divadla Na Zábradlí a objevil se v desítkách filmů a seriálů. Lidé si jej oblíbili pro jeho specifický humor.

Talentovaný bavič se narodil 1. listopadu 1949 v kovárně svého dědečka v Hošticích-Herolticích na Vyškovsku. Sám přesně neví, po kom má komediantský dar, ale rodiče na vsi ochotničili. Sám byl prý „šašoun“ už od raného dětství…

Studoval na JAMU, ale kdyby se prý tak nestalo, byl by švec, protože vystudoval kožařskou průmyslovku ve Zlíně. A právě na JAMU v Brně prožil skvělé období s dobrými kamarády Jiřím Bartoškou, Karlem Heřmánkem, Svatoplukem Skopalem, Bolkem Polívkou či Miroslavem Donutilem a řadou dalších zvučných jmen.

V den svých sedmdesátin se Zedníček dočká pocty v podobě premiéry komedie Lakomec, kde bude hrát Harpagona. Diváci mohou Zedníčka nyní vidět i v muzikálu Galileo Janka Ledeckého v Divadle Hybernia. Nejvíce slávy mu přinesly role v seriálech Chobotnice z druhého patra nebo Malý pitaval z velkého města. V televizních pořadech zastal roli moderátora a mnozí si pamatují dříve oblíbený Kufr, zpíval i v soutěži Duety aneb Když hvězdy zpívají. Před necelými dvěma roky se musel vyrovnávat i se ztrátou v rodině, na dálnici se mu zabil talentovaný synovec Jakub Zedníček (†27), s nímž uváděl zábavný pořad Kurňa, co to je? na TV Barrandov.

„Užil jsem si v pořadech hodně zábavy, bavilo mě to,“ řekl eXtra.cz Zedníček k pořadům, které uváděl. Je podruhé ženatý s moderátorkou a scenáristkou Hanou Kousalovou. Z prvního manželství má nevlastní dceru Lucii, která je úspěšnou herečkou a se kterou moderovali zábavný pořad Ptákoviny.

Mohlo by vás zajímat

Další články