Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Moderátorovi Zázraků přírody se podařil již čtvrtý zázrak: Vladimír Kořen je štěstím bez sebe

Zdroj: Česká televize
Zázraky přírody
Moderátor Zázraků přírody a bývalý starosta Říčan začíná nový život. Vladimír Kořen se stal učitelem na Základní škole U Říčanského lesa. Učí přírodopis a fyziku a v květnu čekají s manželkou čtvrtého potomka. Známe pohlaví dítěte.

Vladimír Kořen 16. prosince rezignoval z pozice starosty, našel si nástupce a po deseti letech si řekl, že už toho bylo dost. „Celý loňský rok jsem musel řešit velmi nepříjemnou kauzu v Říčanech, museli jsme do toho povolat právníky atd., byla to záležitost, která na mě v podstatě vypadla ze skříně, neměl jsem s tím nic společného, ale jako starosta jsem to musel řešit. Bralo to obyčejnou lidskou radost, řekl jsem si, že je po deseti letech starostování nejvyšší čas odejít. Připravil jsem nástupce a rezignoval jsem ve chvíli rozuzlení sporu.

Říčany byly pod vedením Vladimíra třikrát vyhodnocené jako nejlepší město pro život v ČR a to je pro moderátora a bývalého starostu velký úspěch. Je to průzkum, který provádí zahraniční prestižní firma a vyhodnocuje jej na základě mnoha ukazatelů, jako kvalita školství, kriminalita, možnosti kulturního vyžití apod.

Nyní se Vladimír Kořen posouvá dál a hovoří o svém novém působišti: “V lednu jsem byl ve škole, kde učí moje žena, a během řeči padlo, možná i trochu žertem, že akutně shání učitele a já to přijal. Za sebou mám první online výuku a za týden by snad měli do školy začít chodit deváťáci, takže to bude moje premiéra a těším se na to moc.“ Sympatický moderátor dodává, že učit ve škole považuje za poslání a že v hodinách krásně využije své znalosti ze Zázraků přírody. Doufá, že zaujme všechny ve třídě a děti přitáhne ke kouzlu poznávání.

Bude počtvrté otcem

„Ještě máme jednu novinku, a to je ta nejkrásnější věc, kterou může člověk zažít, a sice vznik nového života. Čekáme s manželkou Martinou čtvrté dítě a moc se těšíme.“ Vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se Vladimír nemohl věnovat rodině tak, jak by si přál, nyní se mu rozvázaly ruce a věří, že si zase začne naplno užívat rodinného života. „Momentálně jsme za polovinou těhotenství, termín máme v květnu a samozřejmě je to velmi citlivé téma, není nám dvacet, takže doufáme a věříme, že bude všechno v pořádku. V každém případě máme obrovskou radost.“

Vladimír Kořen nám prozradil, že jejich čtvrté dítě bude chlapeček, a fakt, že budou mít miminko, považuje za zázračnou tečku svého starostování, kdy se od rodiny musel trochu vzdálit. Na závěr velmi milého a pozitivního rozhovoru dodává, že přivést na svět děti je to nejkrásnější.

Naučit je vztahu k přírodě, ke kultuře a předávat znalosti a zkušenosti je pro něj největším a nejpřirozenějším posláním lidského života. Nové díly úspěšných Zázraků přírody se samozřejmě připravují dál. Koneckonců před několika dny se Vladimír potápěl v zamrzlém Lomečku u Domažlic a zkoušel tam s potápěči fyzikální zákony pod ledem. Premiéru dalšího dílu mohou diváci sledovat už tuto sobotu od 20 hodin na ČT 1.

Související články

Další články