Pohyby, sekání meči a obranu štíty trénovali Roman s Gábinou pod vedením zkušených kaskadérů necelou hodinu. Pak se převléknou do historické výstroje, popadnou meče a začínají se točit první ostré záběry.

Roman v boji zdolal šest bojovníků. "Nejsou to atrapy mečů, když mi bouchli do štítu, tak to bylo naplno, kdybych se nekryl, tak mám hlavu vejpůl. Zvládl jsem jich pět a šestý mě skosil,“ říká olympijský vítěz a moderátor zpráv televize Prima Roman Šebrle (41). Jediný, kdo Romana v boji přemohl, byla právě jeho moderátorská kolegyně Gabriela.

"Helmu jsem vítězně sundala, pohodila hřívou a byla důležitá, že jsem Romana porazila,“ raduje se Gábi s tím, že chvíle strachu ale při boji měla: "Helma mi znemožnila jakékoliv periferní vidění, byla těžká, měla jsem problém vidět Romana a mířit na něj, musela jsem následovat instinkt a doufat, že ochrana, kterou měl kolem krku, zamezí jeho zranění,“ říká Gábina.

"Hledám čtyřicátníka, což Roman je, výškově odpovídá, typově taky, nevím, jestli umí anglicky, a herecky se musí vyzkoušet, určitě vždycky šance je,“ hodnotí Jákl. "To je nesmysl, vždyť nejsem herec,“ naoko odporuje Roman, kterému na rozdíl od Žižky po krutoboji obě oči zůstaly.

Nakonec se dozvídají finální verdikt režiséra. "Je to neskutečný! Ty souboje většinou secvičujeme několik dní, ale oni dva na trénink měli ani ne hodinu času a za další hodinu jsme už točili. Opravdu Roman je neuvěřitelně nadaný a je vidět, že už má něco za sebou, je sportovec. Gábina i Roman jsou herecky schopní, takže šance tam je a bude další kolo castingu,“ říká nadšeně režisér Petr Jákl.

Film o Janu Žižkovi má být z doby, kdy ještě nebyl vojevůdce, byl mladší, kdy unesli krále Václava, zasazený kolem roku 1402. "Bude to v období před husitstvím, je to takový zrod bojovníka, jak se z Jana Žižky stal neporažený vojevůdce, jeden ze sedmi nikdy neporažených vojevůdců na světě,“ prozrazuje Jákl.