Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Moderátor Urban o divokém porodu: Dcera se drala na svět už v autě, na sál jsme to nestihli

Porod Urbanových.
Zdroj: Se souhlasem P. Urbanová, koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Porod

Takový porod ani jeden z nich nečekal. Moderátor Evropy 2 Ondra Urban a jeho partnerka Petra si zažili opravdu krušné chvíle před narozením jejich druhé dcerky Klaudinky. Kvůli náhlým kontrakcím totiž Petra málem porodila v autě, nakonec to nestihla ani na porodní sál. Děvčátko se jim narodilo na centrálním příjmu, jak prozradil moderátor na svém Instagramu.

Velmi dramatický porod si zažil moderátor Evropy 2 Ondřej Urban a jeho partnerka Petra. Jelikož již mají tuto zkušenost jednou za sebou, mysleli si, že i tentokrát to bude probíhat bezproblémově, to se však nestalo, o čemž se Ondřej rozpovídal v obsáhlém příspěvku na Instagramu.

„V 17:00 hodin praskla Petře voda na dětském hřišti na pískovišti. Tak jsem hned jel pro holky autem a zároveň volal babičce s dědou, ať vyrazí z Brna do Prahy na hlídání Viktorky, že asi začínáme rodit. My jsme dojeli domů, ale nic moc se nedělo… kontrakce žádný, tak si Péťa dala večeři, vanu, dobalila si tašku, já vykoupal Viktorku, prostě pohoda,“ započal své vyprávění moderátor.

Dramatická cesta do porodnice

Kolem sedmé hodiny večer ale začaly Petře přicházet krátké, avšak silné kontrakce. V jeden moment prý Petra klečela na zemi v kuchyni a říkala: „Lásko, já asi porodím tady.“ Dvojice tak ještě asi patnáct minut čekala na příjezd rodičů a následně vyrazili do porodnice v Hořovicích, která se nachází asi 55 kilometrů od Prahy.

„A začal rock’n’roll, na dálnici ohnivá čára, protože Péťa na zadních sedačkách regulérně rodila. Říkala, že asi patnáct minut před porodnicí, někde u Berouna, už myslela, že Klaudinka vyleze ven. Já telefonem alarmoval porodnici, ať jsou připravení, že je to opravdu akutní. V 19:50 parkuju u hlavního vchodu nemocnice, kde už čekají porodní asistentky,“ nechal se dále slyšet.

Porod na centrálním příjmu

„Když rychle omrknou Péťu v autě, tak ji naloží na vozík a dovezou jen za první dveře - na centrální příjem. Tam tuší, že nedojedeme ani na porodní sál do 3. patra, takže padne mezi doktory dotaz: ‚Tak co? Tady, nebo ve výtahu?‘ A tak se Klaudinka narodila na dvě zatlačení v 19:55 hodin na centrálním příjmu, kde jsou počítače, kartotéky a jedno lehátko pro vyšetření pacientů. Paní tam plakaly a říkaly, že něco takovýho tam ještě nezažily,“ připsal.

Maminka, novorozená dcerka i pyšný otec si nakonec užili první společné chvilky i na porodním sále, kde Petra porodila placentu. „Podruhé v životě dávám respekt ženám za to, co jejich tělo dokáže. A mojí úžasné ženě za to, jak je silná mentálně i fyzicky, že to vydržela až do porodnice a nemuseli jsme rodit někde na benzínce dálnice D5,“ zakončil své dramatické vyprávění Ondřej. Klaudinka se narodila 6. května a jejich první dcerka Viktorie se narodila v roce 2019, jak tehdy informoval pár na Instagramu.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy