Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Moderátor Libor Bouček v rozhovoru pro eXtra: S manželkou už řešíme těhotenství

Zdroj: archiv Libora Boučka
+ Dalších 6 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Libor Bouček (39) je jeden z nejúspěšnějších tuzemských moderátorů, možná i proto, že za posledních 25 let nebylo týdne, aby nebyl v rozhlasovém éteru. Zkušenosti má i s moderováním před kamerou, ale i velkých prestižních společenských akcí. Redakci eXtra.cz poskytl rozhovor o svém řemesle, ale i nové nabídce z televize Prima.

Patříte do desítky, když to nazvu, prvoligových moderátorů. Tedy moderátorů, kteří dokáží takřka bez přípravy odmoderovat cokoliv. Co stojí za tím, že nemáte tak velkou konkurenci?

Nevím. Zřejmě jsou atraktivnější profese, zřejmě může někoho odrazovat fakt, že stejně jako vždy a všude se úspěch dostavuje až časem. Možná není až tak široký prostor k uplatnění. Na druhou stranu právě vzhledem k tomu prostoru si myslím, že je nás tak akorát.

Ovládáte výborně anglický jazyk… Netoužil jste moderovat třeba v zahraničí?

Toužil, ale vzhledem k mé mateřštině je to jen zbožné nerealizovatelné přání. Doma jsem rád.

Pamatuji si, že poprvé jsme se potkali během první řady reality show VyVolení. Tehdy se psal rok 2005 a vaše kariérní hvězda stoupala… Jak dnes vnímáte televizní zábavu, jak moc se změnila? A v čem?

Myslím, že už nikdy nenastane období, kdy by se kontejnerová reality show dočkala takovéhle pozornosti. Internet se stal regulérním konkurenčním prostředím. Mění se i vkus diváka. Mění se cílové skupiny. Troufám si tvrdit, že těch patnáct let se opravdu stalo mnoho změn. Ostatně stačí si uvědomit, kolik bylo v té době volně dostupných kanálů a kolik nyní. Každopádně doba je rychlejší, což nemusí být vždy ku prospěchu věci.

Nový projekt

Budete jednou z tváří zpravodajského projektu CNN Prima News. Bude to vaše velká zpravodajská zkušenost před kamerou? A máte z tak velkého projektu obavy?

label alt

Kdo je Libor Bouček

Libor Bouček se narodil 2. prosince 1980 v Praze. Je český moderátor, dabér a příležitostný herec. Do 11. ledna 2020 byl moderátorem rádia Evropa 2 v pořadu Afterparty, následně odešel do zpravodajského kanálu CNN Prima News. V minulosti moderoval na Frekvenci 1.

V letech 1995–1999 studoval na Akademickém gymnáziu v Praze 1. V letech 2000–2004 studoval katedru produkce na pražské DAMU.

V červenci 2006 se oženil se slovenskou moderátorkou Mariannou Ďurianovou, ale po 10 měsících manželství se rozvedli. V roce 2009 se oženil s právničkou Janou Hlaváčkovou (sestrou tenistky Andrey Hlaváčkové). Rozvedli se v červnu 2013.

17. srpna 2019 se oženil potřetí s bývalou Miss Gabrielou Bendovou.

Před kamerou to první zpravodajská zkušenost rozhodně bude, na druhou stranu víc než dvacet let v rádiích mě naučilo přístupu k pravidelnosti a zpravodajská témata sleduji dlouhodobě, takže to není tematický skok do absolutně neznámých vod.

Jde o splněný sen a jak se připravujete?

V televizi jsem víceméně šestnáct let, tak si troufám tvrdit, že nejsem zelenáčem. Spíš než obav jsem pln očekávání a připravuji se zodpovědně.

Vím, že nerad mluvíte o soukromí. Ale půl roku jste ženatý a napadá mě, jestli jste už s manželkou Gabrielou mluvili o potomkovi? Jste ve věku, kdy vaši vrstevníci mají děti… Jak to máte v tomto ohledu?

Mluvíme o tom s manželkou, tudíž není důvod o tom mluvit s nikým jiným.

Dobře, chtěl byste holčičku nebo kluka?

Uvidíme… (směje se).

Související články

Další články