Sympaťák Libor je rád za tu zkušenost, že mohl na vlastní kůži poznat zapeklitosti Pevnosti Boyard. „Koukal jsem na to jako malý, vždycky jsem byl z toho u vytržení a obdivoval ty lidi, co tam soutěžili. Až mě ve skutečnosti překvapilo, že ta stavba je o tolik menší, než se v televizi zdá,“ rozpovídal se moderátor, který si na vlastní kůži vyzkoušel jen dvě disciplíny.

„Ani nevíte, jak jsem rád, že jsem nesoutěžil. Všichni, kdo do toho šli, mají můj obdiv. Mně stačilo to, co jsem si vyzkoušel, ale oni si prošli peklem,“ řekl na adresu svých kolegů, kteří překonali své fóbie a chtěli urvat co nejvíce peněz pro charitativní účely.

Do čeho on sám by v životě nešel? Má snad strach z pavouků, hadů nebo jiné havěti? „Kupodivu mně tyhle věci vůbec nevadí a vlastně, když se nad tím zamyslím, tak by mi nevadilo nic. Já už jsem si v životě prošel snad vším děsivým, že mě na kolena už tak nic nedostane,“ smál se Libor, který narážel na svá dvě nepovedená manželství, takže prý je Pevnost Boyard proti tomu vlastně procházka růžovým sadem.

A co ho nejvíce zaskočilo na celé soutěži? „Ani ne tak samotné disciplíny, protože ty už jsem znal z televize, ale spíš to, kolik lidí to začalo sledovat. Až takovou oblíbenost jsem nečekal a jsem za to strašně rád hlavně kvůli všem soutěžícím, kteří překonali sami sebe a zaslouží si to. Já jim byl vlastně jen takovou morální podporou,“ uzavřel své povídání Bouček.