Ke své profesi si přihodil i realitní činnost, tedy nikoliv, že by si otevíral realitku, ale zainvestoval do nemovitosti, kterou dokonce zaplatil ze svých vlastních úspor! A teď mu skvěle vydělává. Noc pro čtyři cizince totiž přijde na 5 700 Kč, při pobytu celý měsíc za něj návštěvníci zaplatí 120 tisíc korun.

Kraus byl podle časopisu Sedmička natolik šetřivý, že si na ten apartmán nemusel brát žádnou hypotéku, ale všechno splatil v hotovosti. Ten si ale musí svou show tedy vydělat, když může takhle inestovat. Ale samozřejmě to má všechno pořádně propočítané, ten byt v Praze-Bubenči mu vynáší slušné živobytí.

Ale aby si udržel své zákazníky, tak moderátor moc dobře ví, jak se má správný hostitel chovat. Prý pro ně klidně přijede na letiště, daruje jim láhev drahého vína, dokonce zapřáhne i svého syna Jáchyma, kterého má s družkou Ivanou Chýlkovou.

„Jan a jeho syn Jáchym byli vynikající hostitelé a byli vždy mimořádně vnímaví. Od chvíle, kdy jsme přijeli, do chvíle, než jsme se odhlásili, byla naše zkušenost úžasná,“ napsal Thomas z Velké Británie.

Vypadá to, že má jako majitel nemovitosti dobře našlápnuto, byt je prý čistý, útulný a lidi se k němu rádi vracejí.