Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Moderátor Cesty na Hrad Rey Koranteng: Moje sedmiletá dcera by šla klidně volit

+ Další 4 fotografie

Hlavní tvář večerních Televizních novin TV Nova Rey Koranteng podstoupil jednu z největších životních výzev. Stal se moderátorem jedné z nejdůležitějších politických debat Cesta na Hrad, kde vyzpovídal kandidáty na post prezidenta České republiky. V rozhovoru pro eXtra.cz prozradil jak se na tuto práci připravoval a jestli jeho nejstarší dcera půjde volit. 

Velká výzva

Jeden z nejznámějších českých moderátorů Rey Koranteng se na zásadní politickou debatu poslední doby Cesta na Hrad, kterou odvysílala TV Nova, připravoval dle svých slov velmi intenzivně a dlouho. "Nervózní jsem nebyl, byl jsem zvědavý, jak budou kandidáti reagovat, v jakém budou rozpoložení, jak budou odpovídat a v jakém duchu se celá ta debata ponese," řekl eXtra.cz Koranteng.

Koranteng, který je od úplného začátku stálicí Novy, měl prý pro vedení debaty svou jistou strategii a tři otázky, které měl v plánu si neustále opakovat, což je přehled o situaci, nadhled nad situací a odstup od nálady a osobností. "Poměrně často se mě někteří lidé na ulici ptají, koho volím, tak si myslím, že je to vcelku úspěšné," uvedl Koranteng.

Zajímalo nás, jestli v rámci přípravy sledoval práci svých kolegů z jiných médií. "Ano, v rámci své profese sleduji i jiná média samozřejmě průběžně," řekl moderátor Cesty na Hrad. "Myslím si ale, že nejsem oprávněný k tomu hodnotit konkurenci. Divák je nejvyšší arbitr a ať si udělá divák názor sám," dodal.

Půjdou dcery k volbám?

Koranteng nám v rozhovoru prozradil, že se s jednotlivými kandidáty zná i osobně. "S Andrejem Babišem se znám od té doby, co je v politice, což je nějakých osm let. Známe se ze studia, naposledy jsem s ním dělal interview asi před dvěma měsíci. Neřekl bych, že se známe, to rozhodně ne, ale víme o sobě," poznamenal. "S panem generálem jsem se také už někde potkal a s paní Nerudovou také, ale rozhodně bych si netroufal říct, že se známe, to by bylo až příliš přehnané," dodal s úsměvem.

To, že nemá moderátor vystudovanou žurnalistiku, jako handicap nevidí. "Mám vystudovanou politologii. Myslím si, že ta člověka také připraví velmi dobře na to, čím se zabývám, takže asi ne. Spousta lidí v médiích jsou politologové nebo jiného oboru, než je žurnalistika," poznamenal Rey, který si všechny otázky na případné hlavy státu připravuje sám. "Vytvořil jsem takový katalog otázek za ten rok, co jsem to shromažďoval, což je úplně šílené číslo, které se nedá použít, a pak je konzultujeme s úzkým redakčním štábem," prozradil s tím, že nejdůležitější jsou témata.

Kromě toho, že patří ke známým tvářím českého showbyznysu, je Rey Koranteng i trojnásobným otcem. Má jeho plnoletá dcera Vanesa v plánu zúčastnit se voleb? "Vanesa žije v cizině, a když jsem se s ní bavil naposledy, tak jsem nedostal odpověď na to, jestli půjde nebo nepůjde, ale rozhodně nepřiletí, takže nejspíš volit nebude," řekl moderátor. "Prostřední Sofii je šestnáct a nejmladší je sedm, takže ty to teprve čeká. Nejmladší Leontýna ale říkala, že by volit šla," prozradil s úsměvem, ale kterého z kandidátů by si jeho nejmladší ratolest zvolila za prezidenta, nám prozradit nechtěl.

Ačkoliv je Koranteng na televizních obrazovkách již dlouhou řadu let, prozradil, že rozhodně nepatří k těm, kteří by se na sebe museli dennodenně dívat. „Nevěším si doma svoje fotky, nejsem takový samožer. Nerad se na sebe dívám, nerad se poslouchám,“ vysvětlil před časem pro blesk.cz. „Dokonce u nás nikde doma nevisí ani rodinné fotky,“ dodal Rey.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy