Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Moderátor Čapek pochválil divačku během živého přenosu: Šovinismus a paternalismus, odsoudila ho Bartošová

Pavel Čapek a Linda Bartošová
Zdroj: Se souhlasem České televize / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
česká televize

O pořádný poprask se postaral sportovní moderátor Pavel Čapek, který aktuálně komentuje probíhající mistrovství světa ve fotbale. Do studia ČT se dovolala divačka, které se zeptal na názor ohledně fotbalu. Její odpověď pak okomentoval slovy, že "na ženu jde o velmi kvalitní názor". A na sociálních sítích se spustila bouře s mnoha nenávistnými komentáři směrem k Čapkovi. Do slovní války se vložil Robert Záruba, který sporťáka a svého podřízeného omlouval, bývalá kolegyně Linda Bartošová naopak polínko do ohně ještě přiložila.

"Já se vás ještě zeptám, dívala jste se na utkání Švýcarsko – Kamerun? Pokud ano, jak se vám to utkání líbilo?" zeptal se Pavel Čapek divačky České televize, která se dovolala do studia.

"Utkání se mi líbilo. Já jsem se dívala až na druhou půlku, ale přišlo mi to jako docela dobrý fotbal. Už tam byly asi i lepší, ale špatný fotbal to nebyl," zhodnotila žena. Na její slova se rozhodl Čapek poněkud neprofesionálně zareagovat. "No, to… na ženu velmi kvalitní hodnocení, musím vás pochválit," odpověděl.

Záruba se za Čapka omluvil

Netrvalo dlouho a na sociálních sítích se strhla pořádná mela. V mnoha případech lidé nechápou, jak si mohl Čapek dovolit soudit znalosti na základě pohlaví. Nenávisti bylo tolik, že se k tématu vyjádřil i šéfkomentátor sportovní redakce Robert Záruba.

"Špatná věta, omlouváme se. Urážky píšete zbytečně. Pavel Čapek je zkušený a dobrý televizní žurnalista. Protože sleduju dost zblízka vývoj adeptů sportovní žurnalistiky, mám docela přehled a taky hodně srovnání. A jen pro pořádek: ze státního rozpočtu nemá ČT ani korunu, naopak do něj dost odvádí," uvedl Záruba na Twitteru.

Bartošová přiložila do ohně. Novotný se Čapka zastává

Čapka se ale rozhodně nezastala bývalá moderátorka ČT Linda Bartošová, která se zajímá o rovnoprávnost žen i feminismus. "Česko, země příběhů o nekonečném šovinismu a paternalismu," napsala na sociální síti.

Moderátorův nepodařený komentář neunikl ani šéfovi organizace Oktagon MMA Ondřeji Novotnému, který se Čapka zastal. "Ten 'Hon na Čapouna' za tu 'ŽENSKOU' je úplně mimo. Kontext dělá rozdíl! A všichni víme, že ji chtěl pochválit a nic víc. Ano, udělal to nešikovně, ale honit na tom body je mimo mísu a jen to prohloubí příkop neporozumění," napsal na Twitteru.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy