Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Modelky, které se narodily jako muži, jsou poprvé v Miss Universe: Rozdrtí Šteflíčkovou?

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 19 fotografií
Miss
Žhavou favoritkou na korunku krásy z letošní Miss Universe je půvabná Ángela Ponce (27) ze Španělska. A je to vůbec poprvé, co se prestižní soutěže účastní transgender modelka. Narodila se totiž jako muž a má v Miss Universe parťačku. Ani Belguun Bacuch (25) z Mongolska nebyla od narození žena.

Už v pondělí se rozhodne, která z krásek z celého světa se stane novou držitelkou korunky Miss Universe Česko v thajském Bangkoku, kde finále proběhne, zastupuje Lea Šteflíčková

Příliš šancí na vítězství jí ale předpovědi nedávají. Největší favoritkou je Ángela Ponce ze Španělska Spolu s Mongolkou Belguun Bacuch jsou prvními transgender modelkami v historii soutěže. Obě se totiž narodily jako muži. Pro Mongolsko je to navíc dvojitá premiéra, protože svou zástupkyni má na Miss Universe vůbec poprvé.

"Nepatřím k těm misskám, které chtějí pro celý svět mír. Já chci hlavně říct, že nejdůelžitější je tolerance, respekt a láska," řekla Ponce pro španělský list El País. Boji za práva sexuálních menšin se věnuji dlouhodobě.

Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne. Třeba budeme překvapeni a korunku pro sebe uzurpuje Šteflíčková!

Související články

Další články