A proč se vlastně Simona Krainová (43) rozhodla pomoci zrovna seniorům? Přeci jen většinou modelky pomáhají dětem či opuštěným pejskům. Jenže modelka měla už od začátku jasno.

„Věřím, že stáří je období, kdy už nic nemusíme a mnohé konečně můžeme. Je to fáze života, ve které bychom se měli ohlížet za radostnými momenty a aktivně odpočívat u svých koníčků a zálib. Důležitou součástí seniorského věku jsou chvíle, kdy předáváme mladší generaci své zkušenosti a s úsměvem na rtech ji chlácholíme, že svět se kvůli jednomu neúspěchu nezboří. Už totiž dobře víme, jaké radosti i smutky může život přinést. A máme dostatečný odstup, abychom si uvědomovali, co je skutečně důležité. To je stáří, jaké chci jednou prožívat já. A Nadace ANTONIKA bude pomáhat ostatním, aby i jejich stáří bylo radostné, a ne osamocené,“ řekla odhodlaně Simona, proč založila tuto nadaci.

Konečně někdo s hezkou tváří dělá něco, co má smysl a může pomoci lidem dožít spokojeně život, nikoliv sám jako kůl v plotě. Snad to nadšení Simoně vydrží hodně dlouho a rozzáří hodně očí seniorů, kteří už nedoufali v lepší zítřky.