Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Modelka s ikonickým obočím slaví 30: Předci Cary Delevingne byli v úzkém kontaktu s britskou královskou rodinou

Cara Delevingne slaví třicáté narozeniny.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Narozeniny

Cara Delevingne patří k nejznámějším britským modelkám. V letech 2010 až 2015 byla k vidění téměř všude. V kampaních, na módních přehlídkách i v časopisech a její husté obočí se snažil napodobit téměř každý. Nakonec se však vydala, jak uvádí web ČSFD, jiným směrem. V pátek 12. srpna slaví již své třicáté narozeniny.

Jméno Cara Delevingne není v módním ani hereckém světě ničím novým. Na scéně se pohybuje již mnoho let a pro svůj ikonický vzhled a ztřeštěnou povahu je považována za jednu z nejznámějších modelek. V pátek navíc slaví třicetiny.

Cara Delevingne vyrůstala v luxusní čtvrti Belgravia v Londýně blízko Buckinghamského paláce. Narodila se do vlivné rodiny. Jejím dědečkem byl sir Jocelyn Stevens, vydavatel časopisů a novinář, její babička z matčiny strany Janie Sheffield byla zase dvorní dámou princezny Margaret (mladší sestra královny Alžběty II., která zemřela v roce 2002). Pochází z anglo-židovských baronetů, což je šlechtický titul, udělovaný výhradně britským panovníkem. Cara má kromě toho také slavné kmotry. Jsou jimi herečka Joan Collins a sir Nicholas Coleridge, bývalý britský mediální manažer a předseda muzea Victoria and Albert Museum, píše se na Wikipedii.

Z topmodelky herečkou

Caře se změnil život v roce 2012. V té době sice měla již nějakou dobu podepsanou modelingovou smlouvu a chodila přehlídky, ale až v tomto roce přišel opravdový zlom. Kreativní ředitel značky Burberry Christopher Bailey objevil Caru, když pracovala na částečný úvazek v kanceláři módního webu a následně ji obsadil do kampaně.

V tomtéž roce se objevila na mole mnoha známých návrhářů, kteří si ji vybírali i jako hlavní tvář jejich kampaní. Díky svému hustému obočí byla zapamatovatelná a každý chtěl vypadat jako ona. Až do roku 2015 chodila nespočet přehlídek jakožto modelka, ovšem najednou se rozhodla dát si pauzu a zaměřit se na jinou vášeň, kterou bylo herectví. Objevila se například ve filmech Anna Karenina, Papírová města, Sebevraždedný oddíl nebo třeba Valerian a město tisíce planet, jak píše ČSFD.

Také soukromý život Cary Delevingne je velmi pestrý. Otevřeně o sobě prohlašuje, že je bisexuálka i pansexuálka, jak informoval web Independent. V červnu 2015 chodila s hudebnicí St. Vincent, ovšem o rok později se rozešly. V roce 2019 měla románek s herečkou Ashley Benson.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy