Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Modelka přišla o nohu kvůli obyčejnému tamponu: Teď přijde i o druhou!

Modelka přišla o nohu kvůli obyčejnému tamponu: Teď přijde i o druhou!
Zdroj: achiv
+ Další 2 fotografie
Za doživotní handicap vděčí modelka obyčejnému tamponu. Modelka Lauren Wasser (29) byla krásná dívka bez jediné chybičky, než ji obvyklá hygienická pomůcka způsobila toxický šok, kvůli němuž jí museli amputovat pravou nohu. Nyní hrozí, že přijde i o druhou.

Modelku Lauren Wasser postihl v roce 2012 vzácně se vyskytující toxický šok. Mladá žena použila super tampon, pravidelně je měnila, přesto se u ní objevily symptomy, které připomínaly příznaky chřipky. Lauren následně dostala srdeční záchvat, skončila v nemocnici na přístrojích a postupně ji napadla gangréna.

Ta vedla k amputaci pravé nohy. V případě gangrény se jedná o odumřelou tělesnou tkáň, která vzniká právě vlivem bakteriální infekce, píše DailyMail

Bakteriální infekce v důsledku toxického šoku může vzniknout za předpokladu, že dívka nedodržuje pokyny na příbalovém letáku a má v sobě tampon déle než osm hodin. Lauren ale uvedla, že si tampony měnila pravidelně.

Nyní Lauren Wasser čeká amputace levé nohy, kde vše též neprobíhá, jak má. Tělo kvůli jedné amputaci produkuje příliš mnoho vápníku, druhá noha se zvětšuje a vzniká otevřený vřed. Modelka se nyní věnuje osvětě a chce varovat ostatní dívky, jaké nebezpečí mohou tampony představovat.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy