Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Modelka Michaela Kociánová už dlouhé roky trpí: Musí si co dva týdny píchat injekce

Michaela Kociánová byla jednou z nejlépe oblečených žen na akci.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 6 fotografií
Zdravotní problémy

Na první pohled sice může její život působit perfektně, tak to ale není. Slovenská topmodelka Michaela Kociánová (35) si také, jako všichni ostatní, prochází složitými obdobími. Již několik let totiž trpí chronickým onemocněním zvaným ulcerózní kolitida, které postihuje tlusté střevo, a momentálně podstupuje biologickou léčbu. O své diagnóze se Kociánová rozmluvila na sociálních sítích.

O své diagnóze roky mlčela, nyní se ale rozhodla promluvit. Slovenská kráska Michaela Kociánová trpí chronickým onemocněním zvaným ulcerózní kolitida. Během natáčení taneční show Let’s Dance přiznala nepříjemnou nemoc, s níž už roky bojuje. „Lidé si řeknou - jaká krásná modelka, co ji může trápit. Jsem taktéž normální člověk, který bojuje s chronickým onemocněním - ulcerózní kolitida. Konečné stadium je operace, odstranění tlustého střeva,“ nechala se slyšet, jak napsal web Topky.

Následně se o nepříjemném onemocnění rozpovídala více i na svém Instagramu. Přiznala například to, že podstupuje biologickou léčbu. „Už hodně let. Nejdříve jsem dostávala léky s názvem Remicade, podává se jednou za dva měsíce, ale moje tělo si na něj po určité době vytvořilo protilátky. Následně mi pan doktor předepsal Humira, což je něco podobného jako léky pro diabetiky. Píchnete si to sama jednou za dva týdny. Je to trochu otravné, protože když cestuji, musí to být v chladu. Takže musím nosit speciální tašky, ale teda funguje to. Snižuje mi to dost výrazně mou imunitu,“ dodala Kociánová.

Modeling nevzdala

Otevřeně přiznala i to, že když její rodiče zjistili, jakou nemoc jejich dcera má, řekli jí, že by měla s modelingem skončit. Ona se ale nevzdala a stala se jednou z nejúspěšnějších modelek Slovenska, která šla přehlídky pro značky jako Chanel, Dior nebo Victoria’s Secret. „Já jsem se zhroutila, ale hned poté jsem sama sobě řekla, že to zvládnu. A dala jsem to, některé dny jsou lepší, jiné horší,“ doplnila sympatická modelka s tím, že občas musí urgentně hledat toalety a musí si také plánovat jídelníček.

Ulcerózní kolitida je chronický autoimunitní typ zánětu trávicí trubice. Kolitida znamená zánět tlustého střeva, ulcus je zase latinsky vřed. Nemoc vždy postihuje nejprve konečník a poté postupuje na různě rozsáhlou část tlustého střeva.

Doporučené video: Rozhovor s Michaelou Kociánovou.

Crohnova nemoc

Nejedná se o první modelku, která trpí chronickým onemocněním. Česká modelka a misska Barbora Aglerová má například Crohnovu chorobu, což je autoimunitní onemocnění trávicího traktu. Zánět postihuje jakoukoli část trávicí trubice a typicky se mezi postiženými oblastmi vyskytují části zdravé sliznice. Crohnova nemoc vyžaduje specifickou dietu a minimalizaci stresu.

Česká modelka Karolína Mališová zase trpí alopecií, což je autoimunitní porucha, která způsobuje padání vlasů. "Ta nemoc sice nebolí, ale ta psychická stránka je strašná. Všechny známe, že vlasy jsou koruna krásy, a řešíme je. Tuhle nemoc bych nepřála ani svému největšímu nepříteli," přiznala již dříve otevřeně pro eXtra.cz Karolína, která bude hlavní tváří jarních Dnů Marianne 2024. Ty se konají od pátku 12. dubna do pondělí 15. dubna ve více než 2400 obchodech po celé ČR a SR.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Dny Marianne 2024

Jarní Dny Marianne 2024 začínají v pátek 12. dubna a budou probíhat až do pondělí 15. dubna. Bude možné využít slevy až 60 % ve více než 2400 obchodech i e-shopech po celé České republice i Slovenské republice.

Kupony na Dny Marianne 2024

Slevové kupóny jsou součástí dubnových vydání časopisů Marianne, který už je na stáncích, a dále Marianne Bydlení a Marianne Venkov a styl, které jdou do prodeje 20. března. Dále je najdete v mobilní aplikaci či v internetovém prohlížeči.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy