Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Modelka Lucie Křížková ukázala své bříško po porodu! Nastaly KOMPLIKACE!

Modelka Lucie Křížková ukázala bříško po porodu!
Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
Modelce a moderátorce pořadu Sama doma Lucii Křížkové končí šestinedělí, a tak se možná i díky splašeným hormonům odvážila k nečekanému kroku. Nebála se, a dokonce se ukázala jen v krátkém topu!

Lucie Křížková (32) během těhotenství přibrala jen to, co bylo nutné, její postava je prakticky skoro stejná jako před těhotenstvím, ale i přesto její tělo pochopitelně prošlo velkou změnou.

„Není to nejhorší, ale jsem zvyklá na lepší. Ale vím, že to půjde. V jídle se omezovat nebudu, protože plně kojím. Chce to jen něco dělat,“ svěřila se se svými plány modelka. A jak to tak bývá, i této modelce se jistý problém bohužel nevyhnul.

„Ale maminky, pozor! Víte, co je to diastáza? Pro mě to bylo ještě do včerejška cizí slovo… Je to rozestup přímých břišních svalů, a pokud ji po porodu máte, měly byste zbystřit, protože jinak si můžete zadělat na nepříjemný problém. Já ji mám cca 1 cm a ode dneška začínám se speciálním cvičením,“ motivuje sebe i ostatní ženy po porodu Lucie.

A co to vlastně ta diastáza je?

Břišní svaly a elasticita břišní stěny se za normálních okolností vrátí do původního stavu do 6–8 týdnů po porodu. Vystouplé a povislé bříško však naznačuje, že něco není v pořádku. Jedná se o rozestup přímých břišních svalů v důsledku vnitřního tlaku během těhotenství. Levá a pravá strana svalu se oddělí a uvolněné vazivo je nedokáže udržet. Mezi oběma půlkami se tak vytvoří mezera, díky které oslabené a málo elastické vazivo nedokáže udržet ani vnitřní orgány a ty se vzniklou mezerou derou ven. Tohle bohužel způsobuje povislé bříško, se kterým se dá bojovat leda odborným a precizním cvičením, se kterým se musí opatrně.

Lucka chce být příkladem, a tak se do cvičení vrhla naplno. Věří, že v létě bude mít na břiše místo povislých svalů pekáč buchet.

Související články

Další články