Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Modelka Julie Pazderka nebyla jediná: Také těmhle krásným Češkám ničila rakovina děložního čípku zdraví!

Rakovina se nevyhýbá ani celebritám.
Zdroj: Profimedia, Facebook
+ Další 2 fotografie
Každé 2 minuty umírá na světě žena na následky onemocnění rakovinou děložního čípku, říkají nepříznivé statistiky. Jednou z nich byla i odvážná modelka Julie Pazderka (26), která se zákeřnou nemocí bojovala do posledního dechu. Rakovina ale měla v jejím případě navrch, a i když si modelka prošla náročnou chemoterapií, tak nakonec svůj boj o život nezvládla.

Julie Pazderka nebyla jediná česká celebrita, která bojovala s rakovinou děložního čípku. Jsou tu další ženy, které musely podstoupit léčbu a bály se o svou budoucnost. Ty ale naštěstí svůj boj o život vyhrály.

V roce 2004 objevili lékaři rakovinu u Miss roku 1998 Kateřiny Stočesové. Bylo to v rámci běžné prohlídky. „Trápila jsem se. Šla jsem na normální kontrolu s tím, že chceme miminko, ale musela jsem na operaci. Ke všemu jsem měla zánět a několik týdnů jsem ležela se silnými antibiotiky,“ vzpomíná Kateřina v Aha!

Dnes je žádanou herečkou a navíc září v další řadě show Tvoje tvář má známý hlas. V osmnácti letech to ale neměla Ivana Jirešová tak jednoduché. „Čistě náhodou jsem šla na gynekologickou prohlídku, kde mi nemoc zjistili. Hned jsem absolvovala ambulantní zákrok a šla na operaci,“ popisuje. Dnes má zdravou holčičku a cítí se skvěle.

Nálezu na čípku se nevyhnula ani Agáta Prachařová (31). Zákrok proběhl v pořádku a ona se před šesti lety moc nestresovala. Dobré výsledky od lékařů oslavila na večírku.

Vlaďku Erbovou (35) postihla rakovina děložního čípku během prvního těhotenství. Průběh nemoci byl komplikovaný, modelka hodně zhubla a bála se, jestli ještě bude moct v budoucnu otěhotnět. Nemoc nakonec překonala a těší se z dalšího syna. Dokonce se stala patronkou nadace Rakovina věc veřejná.

Na zákrok musela jít i naše nejslavnější Slavice Lucie Bílá (50). Operace v roce 1999 trvala půl hodiny a v nemocnici zůstala zpěvačka 4 dny. „Měla jsem štěstí a moje nemoc byla včas podchycena,“ dodává.

Související články

Další články