Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Mobilní data jsou drahá, protože wifi: Ministryně Nováková je ČESKU PRO SMÍCH!

Zdroj: profimedia.cz
Trapas dne
Tak tu máme dalšího kandidáta na hlupáka (hlupačku) roku. Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (64) tvrdí, že mobilní data jsou drahá, protože je málo používáme. Pořád prý hledáme volnou wifi a pak se nemůžeme divit...

„Když budete prostě někomu pořád dokola opakovat: máme drahá data, máme drahá data, tak co uděláte, tak vezmete mobil, tak se nepřipojíte na internet přes data, ale budete hledat volnou wifinu. A tady jsme u toho. Čím méně se těch dat používá, protože se jim vyhýbáme, tak tím nepřispíváme k tomu, aby byla levnější. My potřebujeme změnit to klima v té společnosti také k tomu, aby ta data chtěli používat,“ uvedla podle České televize Nováková, která je ve vládě za ANO. Nyní se Nováková brání, že její slova byla vytržena z kontextu.

Za výroky už ji kritizoval premiér Andrej Babiš (64). Premiér vůbec nepochopil, co Nováková vlastně chtěla veřejnosti sdělit.

„Výrokům paní ministryně nerozumím a nesouhlasím s nimi. Myslím si, že to bylo opravdu nešťastné vůči spotřebitelům, vůči našim občanům. Vláda ale samozřejmě NEMÁ přímé nástroje a NEURČUJE ceny mobilních služeb, jak si tedy možná někdo může myslet. Operátory kontroluje nezávislý Český telekomunikační úřad. Slíbil jsem, že na ceny mobilních tarifu budeme tlačit, aby se tarify alespoň přiblížily těm, co mají lidé v jiných zemí EU,“ uvedl Babiš na svém facebookovém profilu.

„Při vší úctě k paní kolegyni to pokládám za lehce absurdní. Jsem přesvědčen, že tím pravým důvodem je nízká konkurence, popřípadě malý tlak regulátora,“ vysmál se Novákové šéf ČSSD Jan Hamáček. Hamáčkova slova přinesl idnes.cz.

Marta Nováková tak bude mít co vysvětlovat. Zdá se, že by měla více vážit, co kde bude vykládat. Momentálně se jí směje celý internet.

Související články

Další články