Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Mnichovský zabiják svůj čin plánoval rok: Zbraň pocházela pravděpodobně z Česka!

Svůj čin měl moc dobře promyšlený.
Zdroj: twitter.com
+ Další 2 fotografie
Mnichovský zabiják, který ukončil život 9 lidem a následně sám sobě, podle mnichovského prokurátora Thomase Steinkrau-Kocha své oběti dopředu nevybíral. Svůj čin měl ovšem naplánovaný téměř rok a střelná zbraň pocházela z největší pravděpodobností z České republiky.

Podle posledních informací si útočník svůj čin plánoval více než rok a k masakru mu dopomohla zbraň, kterou si koupil na internetu, a to zřejmě z České nebo Slovenské republiky, sdělila to německá policie.

Stále nebyly objeveny žádné důkazy, které by nasvědčovaly tomu, že měl čin politický motiv, řekl dnes prokurátor. Jediné, co se zjistilo, je, že osmnáctiletý vrah navštívil školu, kde v roce 2009 přišlo při střelbě o život 15 lidí. Z Winnendenu si dokonce přivezl fotografie, což ukazuje jeho zájem o tento dost podobný případ.

Mladík byl také milovníkem násilných videoher, z čehož se dá také leccos usuzovat o jeho povaze. Vyšetřovatelé přiznali, že se chlapec léčil z psychické choroby a trpěl úzkostmi a depresemi. Rodiče útočníka se z události stále nemůžou vzpamatovat, a proto nebyli ještě vyslechnuti.

Související články

Další články