Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Mně je ho líto, ta džungle ho sežrala, říká prezident Zeman o ministrovi Blatném

Zdroj: Se souhlasem TONDA TRAN / CNC / Profimedia
COVID-19
Prezident Miloš Zeman říká, že je mu líto současného ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), dle jeho názoru je na něm znát vyhoření. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima News, kde taktéž promluvil, že přemýšlí o Romanu Prymulovi jako jeho novém neplaceném poradci.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný byl zmíněn v rozhovoru prezidenta České republiky pro CNN Prima News. Prezident Miloš Zeman o ministrovi prohlásil, že je mu ho líto, protože je na něm znát syndrom vyhoření. Podle prezidenta by nebylo od věci, kdyby si Jan Blatný odpočinul. "Ale znova opakuji, nebyl to špatný ministr. Udělal kus práce. A teď mě připadá, že už je velmi, velmi unavený," odpovídal na dotaz moderátorky, jestli by měl Jan Blatný ve své funkci skončit.

O tom, že Blatný odevzdá ministerský post, se v posledních dnech velmi spekuluje, nicméně premiér Andrej Babiš to opakovaně vyvrátil. "Mně je ho líto. Já už jsem mu to říkal, říkal jsem při jeho jmenování, že přichází z parku do džungle a ta džungle ho sežrala," řekl Zeman na účet Blatného, který je ministrem zdravotnictví od konce října 2020, kdy nahradil Romana Prymulu

Roman Prymula na Hrad?

O bývalém ministrovi zdravotnictví a bývalém premiérově poradci Romanu Prymulovi se Zeman v rozhovoru taktéž zmínil. "Uvažuji o tom, že by byl můj neplacený poradce. Protože jako odborník je vynikající. A jak správně říká pan premiér, tak jeho sociální inteligence, viz ten fotbal, není úplně vynikající," řekl prezident České republiky na adresu Prymuly s tím, že s ním nechce spolupracovat jako s návštěvníkem fotbalových utkání, ale s jako nejlepším českým epidemiologem.

Roman Prymula je věčný průšvihář. O ministerský post přišel, když navštívil zavřenou restauraci, a o rádcovství premiérovi Andreji Babišovi zase poté, co navštívil fotbalové utkání pražské Slavie. Chvíli před zápasem přitom volal po tvrdém zpřísnění koronavirových opatření. Premiér Andrej Babiš o něm řekl, že je to profesionál, kterému ale chybí sociální inteligence.

Související články

Další články