Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Mlžení okolo zdravotního stavu zemřelé Lenky v Egyptě: Jak se z lehkého zranění nohy stalo 6 bodných ran?

Lenka nakonec zraněním podlehla.
+ Dalších 9 fotografií
Česko má druhou oběť teroristických útoků. Pro Lenku C. se dovolená změnila v peklo, když z moře vyběhl muž a běžel směrem k ní. Myslela si, že jde o maséra nebo prodavače, on ji ale opakovaně bodl do nohy, zad a krku. Ministerstvo zahraničních věcí zprvu tvrdilo, že se jedná o "lehké zranění na noze." Jenomže po návratu její bratr řekl, že všechno bylo jinak.

Lenčin bratr Aleš poskytl rozhovor MF Dnes. V něm popřel prvotní informace, jaké byly k případu Lenky. Ministerstvo zahraničních věcí totiž ještě 14. 7. tvrdilo, že zranění jsou povrchová a vlastně o nic nejde. „Aktuální info v 19.00 k incidentu v Hurghadě: potvrzeno egypt.úřady – jedna Češka (36 let) utrpěla lehké zranění na noze…“ psalo se na jejich Twitteru.

Stav Lenky vypadal až do minulého víkendu dobře. Češka byla převezena do nemocnice v Káhiře, kde se o ní podle jejího bratra starali ti nejlepší. „V nemocnici se o ni starali čtyři špičkoví místní profesoři,“ říká Aleš s tím, že v neděli to vypadalo tak, že ji převezou domů.

Pak ale přišla infekce, selhání orgánů, Lenka nemohla mluvit a museli ji uvést do umělého spánku, kde upadla do klinické smrti. Lenčin bratr ale přinesl z Egypta informaci, o které se dlouho nevědělo. Lenka nebyla poraněna jenom na noze a zádech, jak se tvrdilo.

"Utrpěla asi šest bodných a řezných ran v horní polovině těla, na hrudi, krku a zádech,“ řekl v rozhovoru. Což je ve velkém rozporu s oficiálními informacemi. Kdo v případě Lenky tedy mlžil o jejím zdravotním stavu? Mohla to být egyptská strana, která se bojí odlivu turistů? Nebo diplomaté z ambasád neprovedli dobře svou práci?

Lenka se stala třetí obětí šíleného teroristy Abdana Rahmána. Ten na pláži zabil 2 Němky a další ženy zranil.

„Je mi moc líto, že naše občanka nakonec v Káhiře podlehla svým zraněním. Je strašné, když se člověk z dovolené nevrátí k rodině. Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým,“ dodal ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.

Mohlo by vás zajímat

Další články