Zeman se snažil svůj bonmot bagatelizovat, ale čekalo se, že by se jeho nešťastného výroku mohl někdo chytit. A to se také stalo. Na tuhle vlnu naskočila aktivistka Jelena Vičanová.

Tato velká obdivovatelka Miloše Zemana (71) na svůj Facebook napsala: „Já jsem odpoledne mluvila s děvčaty, a jestli pan Sobotka nezajistí bezpečnost žen v tomto státě, my si na něho ten kalašnikov klidně vezmeme, a to i bez bonmotu pana prezidenta.“

Těžko hádat, kdo jsou ta děvčata, která Vičanová ve svém příspěvku zmiňuje. Když lidé začali její výrok sdílet, tak ho totiž Vičanová rychle smazala.

Jenže co jednou na internet dáte, to jen tak nezmizí. Radikální poznámku Vičanové tak sdílí třeba Alexandra Alvarová (mluvčí KDU-ČSL), která chce upozornit na to, že řeči o střelbě ze samopalu na premiéra jsou velmi nebezpečné.

Zbývá už jen dodat, kdo Vičanová vlastně je. Politická aktivistka orientovaná na Rusko a fanynka Miloše Zemana na sebe nejvíce upozornila 17. listopadu. Tehdy se na pražském Albertově objevila po boku Miloše Zemana. Akci, na které vystoupili i přední čeští bojovníci proti islámu, dokonce svolala a moderovala.