Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Mluvčí filozofické fakulty končí v práci! Češky v roušce přirovnal k princeznám z Persie

Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
koronavirus
Epidemie semlela dalšího člověka. Tentokrát nejde o život, ale o funkci. Z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy odchází její mluvčí Petr Kukal. Stěžovaly si na něj studentky. Proč? Kukal ženy v roušce přirovnal k perským princeznám.

Vyostřenou diskuzi vyvolal Kukalův sloupek pro deník Metro. Kukal ve svém zamyšlení přirovnal ženy nosící roušky k "perským princeznám". Jedna ze studentek na Kukala podala stížnost k Akademickému senátu.

Co napsal?

"Koronavirová pandemie je děsivá věc. Dopadá na nás všechny a neshledávám na ní nic dobrého. Opatření, k nimž nás nutí, nám ale mohou některé věci připomenout. Nejen hodnotu solidarity a odpovědnosti, ale i skutečnosti zdánlivě nevýznamné. Třeba že okouzlení a tajemství jsou dvě sestry, které se vedou za ruce. Milé ženy a dívky v rouškách, nejste směšné, trapné ani neatraktivní. Jste i v mizerii těchto dní perskými princeznami."

Roušky chrání zdraví

Ženy v současné době nenosí roušky, aby byly sexy, ale aby ochránily své zdraví a zdraví svého okolí před koronavirem

"Nikdy by mě ani nenapadlo přemýšlet, jestli jsem v roušce neatraktivní nebo atraktivní. Nosím jí prostě proto, že je účelná, ne proto aby mě někdo (zvlášť muž) přesvědčoval na internetu, že je to sexy," uvedla jedna rozhořčených žen v diskuzi na Facebooku. Na celý problém upozornil web irozhlas.cz.

Kukal pak po dohodě s vedením fakulty rozvázal pracovní poměr. K názorovému pnutí prý docházelo dlouhodobě. Podle Kukala byla důvodem jeho odchodu "dlouhodobá názorová neslučitelnost s vedením fakulty, která se postupně vyjasňovala". Kukal také potvrdil, že k ukončení pracovního poměru vedlo také jeho vystupování na internetových sítích.

Také vám ženy v roušce připomínají perské princezny? Napište nám svůj názor do diskuze pod článkem.

Související články

Další články