Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Mléko za necelé dvě koruny, pivo za korunu čtyřicet a máslo za deset. Bylo opravdu za socialismu lépe?

+ Další fotografie
Všichni vzpomínáme na staré dobré časy. Jó, mléko, to tenkrát stávalo necelé dvě koruny. Také si to občas řeknete? Ale měli jsme se za socialismu opravdu lépe?

Pojďme se podívat, kolik stály podle Českého statistického úřadu různé komodity za socialismu a kolik byste za ně utratili dnes.

Hezky oblečení chceme chodit v každé době. Kolik stálo oblečení před rokem 1989? Například dámský plášť stál při tehdejším průměrném platu zhruba 1 200 Kčs, to odpovídá dnešním 8 344 korun. A co pánové? Je libo svetr na zimu? Cena klasického svetru byla 188 Kčs, to se rovná současným 1 316 korun. Pěkně drahá garderoba! Co myslíte?

Chcete nakoupit na nedělní oběd? Mléko, chleba a pivo pro manžela? Mléko jste mohli dříve pořídit levněji! Dříve stálo 2 Kčs, což je v přepočtu na dnešní peníze zhruba 14 Kč. Před rokem 1989 stál chleba 2 Kčs, to odpovídá nynějším třiceti korunám. Ta Šumava se tenkrát pěkně prodražila, nemyslíte?

Kolik stála tehdy elektronika? Barevná televize se objevila na pultech v roce 1982 a tehdy stála 4 410 Kčs. V dnešní době by vás v přepočtu vyšla na neuvěřitelných 79 840 Kč. Dámy, toužily jste po novém vysavači značky Eta? Za socialismu se dal pořídit za rovných 770 Kčs, tedy v přepočtu za současných 7 000 korun.

Opravdu jsme se měli před sametovou revolucí lépe? Pamatujete, kolik stálo mléko, chleba nebo vejce?

Mohlo by vás zajímat

Další články