Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Mlčení o stavu Miloše Zemana: O zdraví prezidenta promluvila první dáma

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
zeman

Pražský hrad ve čtvrtek od 16 hodin uspořádal tiskovou konferenci ke zdravotnímu stavu Miloše Zemana (77). Prezident je v nemocnici od neděle a informace o jeho pobytu v ÚVN byly dosud velice kusé. Nyní promluvila Ivana Zemanová (56).

Mluvčí Jiří Ovčáček o chystané tiskové konferenci informoval na sociálních sítích s odkazem na stránky Pražského hradu. Hlava státu Miloš Zeman je na lůžko v Ústřední vojenské nemocnici upoután pátým dnem.

"Ve čtvrtek 14. října 2021 se v 16.00 hodin na Pražském hradě uskuteční tiskový briefing ke zdravotnímu stavu prezidenta republiky," oznámil Ovčáček. K překvapení všech na konferenci promluvila Ivana Zemanová, která přišla v doprovodu své dcery Kateřiny Zemanové. První dáma sdělila, že Zemanova léčba vyžaduje čas, a požádala o trpělivost.

"Prezident republiky, ale také téměř 30 let můj manžel a otec mé dcery, kterého miluji, jak jistě víte, je v nemocnici,“ uvedla na narychlo svolané tiskovce Ivana Zemanová.

"Spekulace o diagnóze a prognóze považuji za neetické. Zdraví každého člověka je citlivá a vážná věc. Jistě i vy jste se setkali ve svém okolí mezi svými blízkými s někým, kdo nečekaně onemocněl, a měli jste o něj přirozené obavy a přáli jste si, aby se brzy vyléčil. Věřte, že mám stejné pocity. A ze všeho nejvíc si přeji, aby se můj manžel udravil. Chci vás poprosit o trpělivost a potřebný čas, aby měl možnost nabrat sílu," dodala viditelně pohnutá Zemanová. Kateřina jen mlčky klopila oči. Takže výsledkem briefingu je, že se nadále neví nic.

Nedozvěděli jsme se vůbec nic. Dozvěděli jsme se to, co jsme věděli. Že pan prezident je nemocný, že pan prezident je v nemocnici. A to je všechno. Žádná relevantní informace, na kterou, jak říkám, my jako veřejnost máme právo, nezazněla,“ uvedl v ČT David Černý, etik a filozof z Ústavu státu a práva Akademie věd ČR s tím, že se Hrad rozhodl hrát na city. "Místo aby vystoupil profesionální úředník, jehož povinností je informovat, vystoupila manželka, se kterou se dokážeme emočně ztotožnit." Podobně tento manévr kanceláře prezidenta hodnotí i další odborníci a politologové.

Související články

Další články