Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Mlátička Zdeněk Ondráček odstoupí: Demonstrovaly proti němu desetitisíce lidí

Proti Ondráčkovi je v Praze svolaná obří demonstrace.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 13 fotografií
Češi v pondělí večer vyrazili do ulic, aby vyjádřili svůj nesouhlas se zvolením Zdeňka Ondráčka (KSČM) do čela kontrolní komise pro GIBS. Největší demonstrace proběhla v Praze, menší pak v dalších velkých českých městech. Ondráček se dnes po nátlaku veřejnosti rozhodl sám odstoupit.

Zvolení Zdeňka Ondráčka (KSČM) do čela kontrolní komise pro GIBS vyvolalo vlnu nevole. Během sametové revoluce totiž zasahoval coby příslušník pohotovostního pluku SNB na Národní třídě. Češi se s tím nehodlali smířit, a tak v pondělí vyrazili do ulic. Největší demonstrace proběhla na pražském Václavském náměstí.

Proti Ondráčkovi se postavil i premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), přestože ho do funkce vynesly i hlasy řady poslanců z jeho hnutí. Po pondělních demonstracích se dění vrátilo do Poslanecké sněmovny, kde ODS navrhla hlasování o Ondráčkově odvolání.

Nyní však Česká televize přišla s informací, kterou by málokdo čekal. Zdeněk Ondráček se podle všeho rozhodl odstoupit sám. Zřejmě neustál tlak veřejnosti.

Související články

Další články