Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Mlátička Bud Spencer by slavil 90: Přátelství s Terencem Hillem mu rozvracelo manželství

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 15 fotografií
Geniální herec
Legendární mlátička Bud Spencer (†86) bohužel zemřel už před třemi lety. Tenhle italský hromotluk, který tvořil legendární dvojici s Terencem Hillem (80), by dnes oslavil už 90. narozeniny. Málokdo však tuší, že jejich první setkání bylo prakticky dílem náhody. Spencer, pravým jménem Carlo Pedersoli, byl totiž doktorem práv, vrcholovým plavcem a do herecké dráhy ho museli přemlouvat. Když se nakonec nechal udolat, začalo tím trpět jeho manželství.

Bud Spencer (†86) se narodil 31. října 1929 v italské Neapoli jako Carlo Pedersoli a už tehdy bylo jasné, že vyroste ve výjimečného člověka. Na bezmála šedesát centimetrů dlouhého novorozence se seběhla podívat celá porodnice.

Narodil se do bohaté rodiny významného průmyslníka a prožil krásné dětství, avšak poznamenané druhou světovou válkou. Po ní úspěšně vystudoval a stal se doktorem práv. Svůj tehdejší život ale zasvětil plavání a vodnímu pólu. V letech 1952 a 1956 se účastnil olympijských her, je mistrem Itálie ve stylu prsa z roku 1948 a několikanásobným mistrem Itálie ve volném stylu 100 metrů.

Už od 50. let ho lanařili k natáčení filmů, až na několik štěků ale dlouho odolával. Když se v roce 1960 oženil s Marií Amato a jeho tchánem se stal známý scenárista, režisér a majitel kin Giuseppe Amato, o jeho příštím osudu bylo rozhodnuto.

Trvalo ale ještě dalších osm let, než se mu život nadobro změnil. Na natáčení filmu Bůh odpouští, já ne! se poprvé setkal s Mariem Girottim, oba si změnili jména a zrodila se tak legendární dvojice Bud Spencer a Terence Hill (80). Přestože pak ještě čas od času hráli sami, jejich společné počiny ale slavily o mnoho větší úspěchy.

V průběhu let vznikly kultovní komedie jako Pravá a levá ruka ďábla, Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, Dva výtečníci, Sudá a lichá, Jdi na to, Dvojníci nebo Superpolicajti z Miami.

Jenomže zářná herecká kariéra mu málem rozbořila manželství. Jeho žena Maria nemohla Terence vystát, protože byla přesvědčená, že tohle přátelství jejího manžela ničí. Občasné noční tahy plné alkoholu mu ale nakonec zvládla občas odpustit. Spencer jí na oplátku nebyl až do konce života nevěrný, nebo to alespoň tvrdil.

Vedle filmování se Bud Spencer věnoval i své letecké společnosti, kterou nakonec prodal italské poště, a po ukončení herecké dráhy se pustil do politiky. V roce 2005 kandidoval za stranu Silvia Berlusconiho do krajského zastupitelstva.

Bud Spencer zemřel 27. června 2016 ve věku 86 let a na pohřeb v Římě se sjela celá Itálie, samozřejmě nechyběl ani životní parťák Terence Hill.

Související články

Další články