Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Mlátí ho klacky, chodí domů seřezaný, ředitel mlčí! Matka šikanovaného chlapce z Ostravy promluvila pro eXtra

Od středy koluje na sociálních sítích otřesné video, na kterém skupina hochů šikanuje svého spolužáka. Video bylo několikrát z Facebooku smazáno, ale je z něj patrné, že mezi spolužáky ze základní školy v Ostravě panují zlé vztahy, které vyústily ve fyzické útoky. S partičkou, která mlátí své spolužáky z ostravské školy Ostrava-Zábřeh, mají problémy i učitelé. Matka jednoho ze zbitých chlapců nyní exkluzivně promluvila pro eXtra.cz.

Klučičí bitka rozpoutala peklo

Celému incidentu, který je zachycen na videu, předcházela před lety potyčka mezi spolužáky, při které se žďuchali, padaly mezi nimi facky a vše vyústilo v to, že jeden z hochů měl zlomený prst. Od té doby partička nepřizpůsobivých žáků napadá své spolužáky a vyčkává, kdy budou v oslabení, aby mohli zaútočit.

Výjimkou ovšem není ani to, že parta agresorů napadne i učitelku. „Před několika lety zaútočili na chodbě ve škole. Dalo by se říct, že to byla bitka. Udeřili dokonce i učitelku. Když potom přišla do třídy, měla rozmazaný make-up a brečela, ale popírala, že by se to kdy stalo. Když jsme se jí na to ptali druhý den, hádala se s námi, že se nic takového nikdy nestalo,“ řekl pro TN.cz jeden ze žáků.

Syn chodí domů s modřinami, zbitý a roztrhaný

Matka jednoho z napadených synů se rozhodla, že redakci eXtra.cz poskytne vyjádření a popíše, co se ve skutečnosti ve škole děje. "Nejenom můj syn chodí na odpolední i ranní vyučování ve skupinkách a doprovází ho učitelka, aby byl v bezpečí," vysvětluje.

"Můj syn chodil domů roztrhaný, zbitý a s modřinami. Jednou to dokonce došlo tak daleko, že spolužákovi mého syna zlomili prst. Kluci proto musí jezdit do školy a ze školy z jiných zastávek, aby si je ta partička nevyčíhla a opět nenapadala," dodává.

Neštítí se na ně jít s holemi a řediteli je to jedno

Problémoví žáci nenapadají spolužáky jen pěstmi a kopanci. "Jednou na ně čekali před školou se zbraněmi. Mají dokonce dřevěné hole a neštítí se skutečně ničeho," vypráví otřesená matka.

Na celé situaci je zarážející, že podle slov matky ředitel ke všem incidentům přistupuje velmi laxním způsobem. "Nejhorší na tom je, že řediteli je to jedno. Snaží se to vždy zamést pod kobereček s tím, že to jsou drobné bitky spolužáků, které jsou u kluků v jejich věku běžné," říká.

„Řešilo se to s OSPODem, teď to řeší policie. Ve škole už je klid. To, co se teď stalo, bylo mimo školu, a my to tak řešit ani nemůžeme. V tuhle chvíli je to v dikci ostravské policie,“ vyjádřil se k útokům na studenty ředitel školy Petr Opletal s tím, že vedení školy umístilo na chodbách i v učebnách bezpečnostní kamery.

Jejich účinnost ale žáci, na které útoky dopadají, zpochybňují. „Kamery tam sice dali, ale málo a nesnímají místa, kde se to děje,“ tvrdí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy