Čtyřiadvacetiletý mladík rozjel svoji „zahradničinu“ opravdu ve velkém. Muž z Kyjovska na Hodonínsku se nelegálnímu pěstování marihuany věnoval opravdu ve velkém a velmi pečlivě. V jeho bytě nebylo místečka, které by nebylo pokryté vrstvou konopí.

Muž pěstoval konopí ve dvou domech a na zahradě. Žádný troškař tedy rozhodě nebyl. Policie u něj zabavila při domovní prohlídce 15 kilo nasušených rostlin.

„V neobydleném domě, který sloužil pouze jako pěstírna konopí v umělých podmínkách, vypěstoval od začátku letošního roku nejméně 60 rostlin,“ sdělil policejní mluvčí Petr Zámečník.

Muž se pěstováním konopí živil na plný úvazek. Jakmile dostali policisté souhlas se zadržením a domovní prohlídce, okamžitě jednali. Ovšem pohled, který se jim naskytl, byl opravdu šokující.

„Ve druhé pěstírně bylo dalších 119 rostlin. Podezřelý muž také přiznal, že dalších přibližně 60 rostlin vypěstoval a sklidil v zahradě za domem, když je zamaskoval mezi rostoucí kukuřicí,“ doplnil Zámečník.

„Lze odvodit závěr, že se nejedná o žádného troškaře a pěstování marihuany se věnoval na plný úvazek. Tomu odpovídají i zajištěná hnojiva, rostlinné přípravky, vybavení, faktury za elektřinu a další věci za desítky tisíc korun,“ uvedl Zámečník.

Muž je podezřelý z nedovolené výroby a jiným nakládáním s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Mladému „zahradníkovi“ tak hrozí až deset let odnětí svobody.