Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Mladý „zahradník“ žil na hromadě konopí. Výrobu marihuany rozjel ve velkém!

Muži se jeho „zahradničení“ pěkně vymstilo!
Zdroj: Policie ČR
Všude samé konopí, ani kousek místa nazmar. Tak přesně takhle to vypadalo v domě čtyřiadvacetiletého mladíka, kterého dopadli kriminalisté. Mladý "zahradník" měl rostliny naprosto všude. Válely se na židlích, pod počítačem i na stole.

Čtyřiadvacetiletý mladík rozjel svoji „zahradničinu“ opravdu ve velkém. Muž z Kyjovska na Hodonínsku se nelegálnímu pěstování marihuany věnoval opravdu ve velkém a velmi pečlivě. V jeho bytě nebylo místečka, které by nebylo pokryté vrstvou konopí.

Muž pěstoval konopí ve dvou domech a na zahradě. Žádný troškař tedy rozhodě nebyl. Policie u něj zabavila při domovní prohlídce 15 kilo nasušených rostlin.

„V neobydleném domě, který sloužil pouze jako pěstírna konopí v umělých podmínkách, vypěstoval od začátku letošního roku nejméně 60 rostlin,“ sdělil policejní mluvčí Petr Zámečník.

Muž se pěstováním konopí živil na plný úvazek. Jakmile dostali policisté souhlas se zadržením a domovní prohlídce, okamžitě jednali. Ovšem pohled, který se jim naskytl, byl opravdu šokující.

„Ve druhé pěstírně bylo dalších 119 rostlin. Podezřelý muž také přiznal, že dalších přibližně 60 rostlin vypěstoval a sklidil v zahradě za domem, když je zamaskoval mezi rostoucí kukuřicí,“ doplnil Zámečník.

„Lze odvodit závěr, že se nejedná o žádného troškaře a pěstování marihuany se věnoval na plný úvazek. Tomu odpovídají i zajištěná hnojiva, rostlinné přípravky, vybavení, faktury za elektřinu a další věci za desítky tisíc korun,“ uvedl Zámečník.

Muž je podezřelý z nedovolené výroby a jiným nakládáním s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Mladému „zahradníkovi“ tak hrozí až deset let odnětí svobody.

Související články

Další články